SERKAN SARI, “ÖTEKİLEŞTİRİCİ SİYASET CEMEVLERİNE SALDIRIYI CESARETLENDİRDİ”

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı Ankara’da Cemevlerine yönelik yapılan saldırıların sorumlusunun AK Parti Hükümeti olduğunu söyledi.

Serkan Sarı iktidarın kullandığı “ötekileştirici” söylemlerin saldırganları cesaretlendirdiğini belirterek hükümeti eleştirdi.

Ankara’da 3 ayrı olayla Alevileri hedef alan ve cemevlerine yönelik gerçekleştirilen tek kişilik saldırıların yankıları ülke genelinde sürüyor. Saldırıya her kesimden tepkiler geliyor. Saldırıların sorumlusunun hükümet olduğunu belirten CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, “Muharrem ayının ilk günü Ankara'da Cemevlerine yönelik olarak gerçekleştirilen saldırıları kınıyorum. Alevi kardeşlerimize, canlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. İktidarların kullandığı ‘ötekileştirici’ dil saldırganları cesaretlendirmekte ve bu  tür olayların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bizler her türlü provokasyona rağmen Alevisi, Sünnisi, Lazı, Çerkezi, Türkü, Kürdü ile birlikte eşit, özgür, adil ve laik bir ülke için mücadele vermeye devam edeceğiz. CHP olarak kimseyi ötekileştirmeden barış ve huzur içinde bir Türkiye için çalışacağız. Etnik kökeni ayrıştırmadan birleştiren bir politika izleyeceğiz” dedi.


Haber Kaynak : Internet Haber Ajansı
  • Salı 39.8 ° / 26.6 ° Açık hava