FAHRETTİN YOKUŞ, “YAŞASIN DOĞU TÜRKİSTAN TÜRKLÜĞÜNÜN ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ”

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Doğu Türkistanlı soydaşlarımızın Çin tarafından yıllardır yapılan zulme karşı düzenlenecek “Soykırımı Hemen Durdur” mitingine tam destek verdiklerini söyledi.

Yokuş ayrıca Pazar günü yapılacak mitinge İstanbullu vatandaşları davet etti.

Çin yıllardır esir ettiği Doğu Türkistanlı soydaşlarımıza zülüm etmeye devam ediyor. Esirler arasında çok sayıda ölümler de var. Çin hükümetinin yaptığı zulme tepki olarak İstanbul’un Fatih İlçesi Saraçhane Parkında “Soykırımı Hemen Durdur     mitingi düzenlenecek. Mitinge Dünya çapında katılımlar olacak. Pek çok ülkeden başta insan hakları örgütleri ve zulme karşı durmak isteyen duyarlı STK’lar katılacak.
Doğu Türkistanlıları desteklemek ve Çin Hükümetinin yaptığı zulme karşı durmak için mitinge katılacaklarını belirten İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, 

Çin Devletinin Doğu Türkistan Türklüğüne yönelik yıllardır yaptığı insanlık dışı muameleleri protesto etmek üzere bir kısım sivil toplum örgütlerinin düzenlediği mitinge şahsım ve partim adına katılım sağlayacağız. İstanbul’da gerçekleştirilecek olan “ Soykırımı Hemen Durdur” mitingini destekliyoruz. Aynı gün dünyanın pek çok ülkesinde insan hakları örgütleri benzer etkinlikler gerçekleştirecektir. İstanbul'daki vatandaşlarımızı etkinliğe katılmaya davet ediyoruz. Yaşasın Doğu Türkistan Türklüğünün özgürlük mücadelesi.” dedi.


Haber Kaynak : Internet Haber Ajansı
  • Salı 39.8 ° / 26.6 ° Açık hava