Yıldızlar: “Bozcaada Turizmine dair somut çözümleri duymak istiyoruz”

İYİ Parti 24 Şubat 2021 13:43
Videoyu Aç Yıldızlar: “Bozcaada Turizmine dair somut çözümleri duymak istiyoruz”
A
a
İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Vali İlhami Aktaş başkanlığında gerçekleşilen Bozcaada turizminin görüşüldüğü Bozcaada Turizm Ana Planı Toplantısı değerlendirdi.
Başkan Yıldızlar, Vali Aktaş’ın Bozcaada turizminin layık olduğu seviyeye ulaştırılması için hep birlikte koordineli bir şekilde çalışacaklarını açıklaması üzerine pandemi döneminin de etkisiyle turizmin daralan alanlarının genişletilmesi ve çözüm önerilerine dair açıklama yapılması gerektiğini söyledi:
“BU ALANDA EKMEK BEKLEYEN İNSANLAR VAR”
“Aylardır dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının küresel çapta bir turizm krizine sebep olduğunu biliyoruz. Ülkeler yaklaşan tatil sezonunun ne zaman açılabileceğine dair çeşitli öngörülerde bulunurken, birçok ülke hala uluslararası seyahat kısıtlamalarına devam ediyor. Türkiye'de ise yıllık 35 milyar dolar'a yükselmiş turizm gelirinin bu sene ciddi zarara uğradığını biliyoruz.  Sayın Vali İlhami Aktaş, kaymakam ve profesörlerden ve yetkili isimlerden oluşan önemli bir toplantıda Bozcaada turizmi için yaptığı açıklamada içinde bulunduğumuz sıkıntılara dair bir çözüm önerisi duymadık.”
Turizm çalışanlarının tüm hizmet sektöründe çalışanlar gibi işsiz güçsüz belediğini söyleyen Yıldızlar, “turizm bu bölgede birçok insanın evine ekmek götürdüğü alandır” diyerek turizm çalışanlarını ve Bozcaada vatandaşlarının artık somut çözümler duymak istediğini ifade etti.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR