Ak Parti

Yenişehir Belediyesi, Çocuk Gelişimine Destek Olacak

Mersin'de bir radyo programına konuk olan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Yenişehir Belediye Akademiyle birlikte 0-3 yaş arası çocukların eğitimine destek olacaklarını söyledi.

Yenişehir Belediyesi, Çocuk Gelişimine Destek Olacak

7 Aralık 2019 14:17
-A

+A

Yenişehir Belediyesi, Çocuk Gelişimine Destek Olacak
 
Mersin'de bir radyo programına konuk olan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Yenişehir Belediye Akademiyle birlikte 0-3 yaş arası çocukların eğitimine destek olacaklarını söyledi.
 
Başkan Özyiğit katıldığı radyo programında Yenişehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeleri hakkında bilgi verdi. Özyiğit, seçildikten sonra stratejik plan çerçevesinde 32 mahallede kürsü kurarak insanlara ‘nasıl bir belediyecilik istiyorsunuz?’ sorusunu yönelttiklerini ve bu çerçevede 6 bin Yenişehirli’nin düşüncesini aldıklarını hatırlattı.
 
Başkan Abdullah Özyiğit, ‘Vatandaştan sorunları ve talepleri aldık, 5 ayrı alanda çalıştaylar yaparak, uzmanlara bu sorunları ve talepleri ilettik.Onlar da görüşlerini bizimle paylaştı. Biz de bu çerçevede uygulama aşamasına geçtik. Beraber yöneteceğiz dedik ve beraber yönetiyoruz.” İfadelerinin kullandı.
 
“Yenişehir’de çocukların gelişimine destek vereceğiz”
 
Geçtiğimiz günlerde açılan ve Yenişehir halkı tarafından büyük bir ilgi gören Yenişehir Belediyesi Akademi projesine de değinen Özyiğit, projenin Türkiye’de bir ilk olduğunu 0-3 yaş arası çocukların eğitimi konusunda ebeveynleri eğiteceklerini ve onlarla birlikte çocukların gelişimini takip edeceklerini aktardı. Başkan Özyiğit;
 
“Yenişehir Belediye Akademi Türkiye’de bir ilk. Bugün çocuklarımız beş yaşına kadar evde daha sonra okul öncesi ve kreşlerde eğitim alıyor. İşin doğrusu bu değil.Gelişmiş ülkelerde çocuklar doğar doğmaz tüm süreçler devlet tarafından ele alınarak kontrol ediliyor. Çünkü 0-3 yaş arası eğitim çok önemli, bilimsel araştırmalar çocukların zihinsel gelişiminin bu dönemde oluştuğunu gösteriyor. 
 
Ve bu dönemin hassas bir şekilde tamamlanması gerekiyor. 0-3 yaş arası çocukların eğitiminde ülkemizde bir eksiklik var. İşte biz Yenişehir’de bu eksikliği Yenişehir Belediyesi Akademi de gidereceğiz. Uzmanlarımız ebeveynleri bu konuda eğitecek ve her türlü desteği verecek. Yenişehir’de 0-3 yaş grubundaki çocukların gelişimleri takip edilecek” dedi.
 
Yenişehir Belediyesi Akademi’de sadece 0-3 yaş erken çocukluk eğitiminin verilmeyeceğini de sözlerine ekleyen Özyiğit, Akademide ayrıca her düzeydeki örgün eğitim öğrencilerine online eğitim desteğinden, bebek kütüphanesine, meslek edindirme kurslarından Almanca kursuna kadar birçok eğitim hizmetinin verileceğini ve ayrıca Legolarla zihinsel gelişim oyunlarının oynanabildiği alanların ve kadın danışma biriminin de olacağını kaydetti.

Kaynak : MERSİN GAZETESİ / AKDENİZ MEDYA Editör: Engin KORKMAZ

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku