CHP

YATIRIM YILDIZININ EN ÜST KÖŞESİ İNSANA YATIRIM

CHP Anamur Belediye Başkan Aday Adayı Durmuş Deniz, Anamur’un yatırım yıldızının en üst köşesini insana yatırım oluşturduğunu söyledi.

YATIRIM YILDIZININ EN ÜST KÖŞESİ İNSANA YATIRIM

8 Ocak 2019 13:39
-A

+A


 
Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Belediye Başkan Aday Adayı Durmuş Deniz, seçim programında öncelikli yatırımın insana olduğunu belirterek, “Önceliğimiz beton, bina ve inşaatın da ötesinde insandır. Belediyecilik anlayışımızdaki birinci stratejik hedefimiz insana yatırımdır. Çünkü kalkınmacı belediyecilikte tesislerden önce onu kullanacak insanın niteliği önemlidir. Dolayısıyla öncelikli olarak bir yandan Anamurumuzun kalkınmasına katkı sağlayacak yeni nesillerin niteliğini arttırırken, yetişmiş insanımızın da kendisini gerçekleştirmesine her türlü katkı sağlayacağız” dedi.

SANAT VE SPORA YATIRIM
Yatırımlarını bir yıldız şeklinde açıklayan Deniz, “Sanat ve spor insanın kendini gerçekleştirmede en önemli etkenlerden biridir. Yatırım Yıldızımızın sol köşesi sanat ve spora yatırımı oluşturmaktadır. Kalkınma sanat ve sporda başarı ile kendini gösterir. Bu nedenle Anamur’umuzu en iyi şekilde tanıtma ve Anamur’da yaşayan insanlarımızın sporda ve sanatta hayallerini gerçekleştirme konusunda her türlü imkanı sağlayacak ortamlar oluşturacağız” ifadelerine yer verdi.
 
ÜRETİME YATIRIM
Tarım ve turizmin Anamur için en önemli gelir potansiyeli taşıyan sektör olduğunu dile getiren Deniz, projelerini şöyle anlattı:  “Yatırım yıldızımızın sağ köşesi üretime yatırımı oluşturmaktadır. Üretken bir Anamur için Tarım ve turizm alanlarındaki potansiyellerimizi harekete geçirecek projeler ile hem işsizlik hem de yoksullukla mücadele edeceğiz.
Gelecek çocuklarımızdır. Yatırım Yıldızımız iki ayak üzerinde durmaktadır. Yatırım Yıldızımızın sol ayağını geleceğe yatırım oluşturmaktadır. Kalkınmacı Belediyecilik geleceği öngören bir anlayıştır. Geleceğe yatırım ise çocuklarımızı yarınlara hazırlamayı gerektirir. Çocuklarımızın eğitiminde merkezi hükümetin yetersiz kaldığı alanlarda projeler uygulayacağız. Çocuklarımızın gelecekte istihdam olanaklarını arttıracak eğitim yatırımlarına öncelik vereceğiz. Yatırım Yıldızımızı sağlam bir zemine oturtan ikinci ayak ise Geçmişe Yatırımdır. Geçmişini unutan bir toplum geleceğini kuramaz. Bu çerçevede folklorumuzu ve geleneklerimizi yaşatmaya yönelik projelere öncelik vereceğiz.”
 
DURMUŞ DENİZ KİMDİR
1966 yılında Adana’da doğan Durmuş Deniz Anamur’un Akine Köyü nüfusuna kayıtlı. İlk, orta ve lise öğrenimini Anamur’da tamamladı. Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Ziraat Mühendisi olarak mezun oldu. ADD başta olmak üzere üyesi olduğu birçok sivil toplum örgütünün faaliyetlerine katılıyor.
Zirai İlaç BayiIiği’ne ek olarak; Citroen Araç Satış ve Yetkili Servisi, İspanyol Atlantica Agricola Firması’nın Türkiye Distribütörlüğü, Michelin Yetkili Bayiliği, Ergo Sigorta Yetkili Acenteliği ve Antaş Muz Paketleme Tesisi İşletmeciliği gibi birçok alanda ticaretle uğraşıyor.
Deniz, 2000-2004 yılları arasında Ziraat Mühendisleri Odası Anamur Kurucu İlçe Temsilcisi ve il yöneticisi olarak görev yaptı. 2001 yılında Muz Üreticileri Derneği (MUZ-DER) Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. 2002-2004 yılları arasında SHP Anamur Kurucu İlçe Başkanı olarak görev yaptı. 2002-2006 yılları arasında Anamurspor yönetiminde görev aldı. 2004-2009 yılları arasında CHP Anamur Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı. 2004-2006 yılları arasında Mersin Üniversitesi Anamur Meslek Yüksekokulu’nda gönüllü olarak Öğretim Görevlisi olarak hizmet verdi. 2007-2015 Yılları arasında TEMA Vakfı Temsilciliğini yürüttü. 2014-2018 yılları arasında Anamur Ticaret ve Sanayi Odası’nda meclis üyesi olarak görev aldı. Basım aşamasında olan Çilek Yetiştiriciliği konusunda bir kitabı bulunan Deniz, orta derece İngilizce biliyor. Deniz, evli ve 2 çocuk babası.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku