YASEMİN PARKI BAŞTAN SONA YENİLENDİ

Gündem 20 Ekim 2021 21:14
Videoyu Aç YASEMİN PARKI BAŞTAN SONA YENİLENDİ
A
a
Hal Mahallesi yeni bir yeşil alana, çocuklar gönüllerince eğlenecekleri bir parka kavuştu
YASEMİN PARKI BAŞTAN SONA YENİLENDİ
Akdeniz Belediyesi, Hal Mahallesi’nde bulunan Yasemin Parkı’nı baştan sona yenileyip hizmete sundu. Anneleriyle birlikte parka gelen çocuklar, oyun gruplarında gönüllerince eğlendi, spor aletlerinde maharetlerini sergiledi.
Akdeniz’de yeşil alan varlığını arttıran Akdeniz Belediyesi, zaman içinde ömrünü tamamlayan veya bakımsızlık nedeniyle atık kalan park ve yeşil alanları yenileyip kente ve vatandaşlara yeniden kazandırıyor. Bugüne dek birçok yeşil alanı yeniden hayata döndüren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri; son olarak, Hal Mahallesi 141. Cadde üzerindeki Yasemin Parkı’nda kapsamlı bir yenileme çalışması yaptı.
Parkın her noktasına dokunuşlar yapıldı
Geçmişte yağışlar sonucu su baskınları oluşan parkın zeminine 50 kamyon toprak takviyesi yapılarak zemini yükseltildi. Daha önce kilittaşı olan parkın zeminine 700 metrekare karo ile 700 metrekare bordür döşendi. Parkın içine ayrıca 40 metrekare alana sahip pergola ve oturma grubu; kaydırak ve salıncaklı oyun grupları ile fitness aletleri konuldu. Parkın içinde bulunan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne ait binanın lavabo, duvar ve fayansları yenilenirken, birimin toplantıları için yeni bir alan da hazırlandı.
Miniklerden, Başkan Gültak’a teşekkür
Baştan sona tadilattan geçen Yasemin Parkı’na akın eden mahalleli çocuklar, arkadaşlarıyla birlikte yenilenen kaydırak ve salıncak gibi oyun gruplarında gönüllerince eğlendi, fitness aletlerinde de hünerlerini sergiledi.
Mahalleli minikler, parkın yenilenmesi nedeniyle duydukları sevinç ve mutluluklarını dile getirip; Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak ve park bahçeler ekiplerine teşekkür etti. Parka gelen vatandaşlar da parkın ortasına kurulan pergolanın altına yerleştirilen banklarda dinlenip sohbete daldı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR