YAŞAR AYDIN GENÇLERİN DURUMUNU ANLATTI

Siyaset 6 Mart 2021 22:40
Videoyu Aç YAŞAR AYDIN GENÇLERİN DURUMUNU ANLATTI
A
a
“YÖNETİCİLER, GENÇLERİN HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRECEK İKLİMİ ASLA SUNMADILAR”
Onur Hareketi Lideri Yaşar Aydın, gençliği ve gençliğin sorunlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Gençlerin isteklerini gerçekleştireceği bir ortamın bugüne kadar yaratılmadığını söyleyen Aydın, Onur İttifakı’nda gençlerin hayallerini gerçekleştirebileceğinin sözünü verdi.
Onur Hareketi Lideri Yaşar Aydın, Türkiye’de gençlerin içerisinde bulunduğu duruma ilişkin konuştu. Gençlerin yönetenler tarafından görmezden gelindiğini ve yok sayıldığını söyleyen Aydın, tarihten örnekler vererek şunları söyledi:
YAŞAR AYDIN’DAN “FATİH, METE VE ALPARSLAN” ÖRNEĞİ
“Bu ülkeyi yönetenlerin gençlerimizle ilgili aldıkları pozisyonlar hiçbir zaman ahlaki ve adaletli olmadı. İktidarı ve muhalefeti gençlerle ilgili hep çirkin ifadeler kullandı. Bu ülkeyi yönetenler gençlere terörist dedi, asosyal dedi, anlamazlar, bilmezler dedi. Gençlerimize, bu ülkedeki en önemli varlıklarımıza bunları söylerken de hiç sıkılmadılar, hiç utanmadılar. Eğer yöneticiler sürekli övündüğümüz Fatih Sultan Mehmet Han’ın 20 yaşında çağ açıp kapadığını bilselerdi bunları söylemezlerdi. Mete Han’ın, Alparslan’ın 20’li 30’lu yaşlarda devrin en önemli imparatorları olduğunu bilselerdi bu yaftaları kullanırlarken biraz utanır ve sıkılırlardı.” 
“GENÇLER ÇANAKKALE’DE CANLARINI HİÇE SAYMAYI GÖZE ALDILAR”
Açıklamalarına Çanakkale Savaşı ile ilgili verdiği örneklerle devam eden Onur Hareketi Lideri Yaşar Aydın, “O hor görülen, ötelenen gençler, orta okul ve lise çağlarında ülkenin namus ve şerefi için, bağımsızlığın tehlikede olduğunu gördükleri için o yaşlarında hepsi vatanı savunmak için canlarını hiçe sayarak, bu ülkenin topraklarına kanlarını akıttılar. Bizi yönetenler “Hey 15’li”nin oyun havası olmayıp ağıt olduğunu bilselerdi gençlerle ilgili ağızlarını doldura doldura konuşamazlardı ama bizi yönetenler maalesef bizim gençlerimize, fikirlerinin ve hayallerinin hayata geçirecekleri bir iklim sunmadıkları gibi gençleri sürekli yaftaladılar.” dedi.
“BU ÜLKE GENÇLERE DEĞİL, ASIL SİZLERE BIRAKILAMAZ!”
Cumhuriyet tarihi boyunca yöneticilerin ortalama yaşlarına dikkat çeken Yaşar Aydın, “Bugüne kadar ülkeyi yönetenlerin yaş ortalaması 65 ve üzeri. Bu 65 yaş ve üzerinin ülkeyi getirdiği durum ortada. Yaşadığımız sıkıntılar, yokluk, açlık, karanlık ve kaos ortada, belirsizlik ortada. Hala diyorlar ki bu ülke gençlere bırakılamaz. Bu ülke asıl sizlere bırakılamaz. Hem gençlere hayatını ikame edeceği iklim sunamayacaksın hem de utanmadan onları yaftalayacaksın. Biz gençlerimize Japonya’da Japon devletinin gençlerine sunduğu hayat tarzını ve ekonomik standardı sunduk da mı böyle konuşuyoruz? İngiltere’nin Kanada’nın Finlandiya’nın sunduğunu mu sunduk bugüne kadar da, gençlerden bir şey bekliyoruz. Hiçbirini sunmadık.” ifadelerini kullandı.
“GENÇLER DÜŞÜNECEK ORTAM BULSA YÖNETENLERİN NE KADAR BİLGİSİZ OLDUĞUNU ANLAYACAK”
Yöneticilerin bu ülkenin gençlerinden korktuğunu vurgulayan Yaşar Aydın, “Bu ülkenin gençleri sakin kafayla 5 dakika düşünebilecek bir ortam ve fırsat bulsa, bu ülkenin yönetenlerinin ne olduğunu ne kadar bilgisiz ve birikimsiz, liyakatsiz olduğunu çok iyi anlayacak. Dolayısıyla idare edenler, gençler düşünmesin diye sürekli kavga çıkarıyorlar. Çirkin ve karanlık ideolojilerinin maşası haline getirdiler gençleri. Bizi yönetenler gençlerimize sakin kafayla düşünebilecekleri bir iklimi ve ortamı hiçbir dönemde sağlamadılar.” dedi.
“AYNI KAVGA SENARYOSU BOĞAZİÇİ ÜZERİNDEN OLUŞTURULMAK İSTENDİ”
Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan rektörle başlayan eylemlere de gönderme yapan Onur Hareketi Lideri Yaşar Aydın, “Aynı filmi Boğaziçi üzerinden tekrar sundular. Muhalefet 15-20 yıldan beri neden bir fikirle ve düşünceyle iktidara gelemediğini örtebilmek için Boğaziçi’ndeki gençleri sokağa çağırdı. Muhalefet, Boğaziçili öğrencilerin haklı talebini kullanarak tüm aslında tüm Türkiye’yi sokağa çağırdı çünkü taban ve seçmen muhalefetin neden halktan oy alamadığın düşünemesin, yorumlayamasın ve buna kafa yoramasın, kendileriyle ilgili eleştiri getiremesin mantığıyla, fırsat bu fırsat diyerek gençleri sokağa çağırdılar. Aynı şekilde iktidar da Boğaziçi’ni fırsat bilerek, kendi beceriksizliklerini, kabiliyetsizliklerini, ekonomideki başarısızlıklarını örtmek için tıpkı 70’lerde, 80’lerde ve 90’larda olduğu gibi gençleri sokağa çağırdı. Her biri kendi genç tayfasını sokağa çağırdı. Bu nasıl iştir? Geçmişte olduğu gibi hem iktidar hem de muhalefet bilgisizliğini ve beceriksizliğini örtmek için çirkin senaryoyu beceriksizliklerini örtmek için ortaya koydular” şeklinde konuştu.
“GENÇLERE HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİREBİLECEK İKLİMİ VAADEDİYORUZ”
Yaşar Aydın, Onur İttifakı’nın gençlere farklı baktığını anlatarak sözlerini şöyle noktaladı:
“Biz gençleri sizlerin eline bırakmayacağız. Biz ülkenin tüm gençlerine nerede doğmuşsa, dili veya mezhebinin ne olduğunu gözetmeksizin onlara hayallerini gerçekleştirebilecekleri bir iklimi vadediyoruz. Bunu da lütuf olarak görmüyoruz. Çünkü bunu bir devlet zaten yapmak zorunda. Devletin geleceğini gençlere bırakmak zorundayız. Bu ülkenin kurucusu “Gençliğe Hitabe” diye bir şey yazdı. Hem geleceği gençler emanet edeceksiniz hem de buna uygun iklim sunmayacaksınız. Bu büyük bir çelişkidir. Biz Onur Hareketi olarak gençlerin sıkıntılarını biliyoruz. Gençlerin umutlarını yitirdiğini, bilgili, akıllı, liyakatli gençlerin fırsat bulur bulmaz yurt dışına kaçmak istediğini ya da kaçtığını biliyoruz. Bu utanç dünkü ve bugünkü yöneticilerin tamamına 1000 yıl yeter ve artar bile. Biz bunu tersine çevireceğiz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR