Yalım: “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Canı Gönülden Kutluyorum”

CHP 21 Nisan 2021 00:19
Videoyu Aç Yalım: “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Canı Gönülden Kutluyorum”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili ve Karma Parlamento Başkan Vekili Özkan Yalım, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. CHP Uşak Milletvekili ve Karma Parlamento Başkan Vekili Özkan Yalım mesajında: “Milli bayramlar; milletçe hep birlikte gururla kutladığımız, milli egemenliğimizi, milli birliğimizi, bütünlüğümüzü ve bağlılığımızı pekiştirdiğimiz, bu vatanı ve özgürlüğümüzü bizlere armağan eden devlet büyüklerimizi ve şehitlerimizi saygı ve minnetle andığımız çok özel günlerdir. 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, özgürlük ve bağımsızlık ateşinin, milli egemenlik ile taçlandırıldığı bir gurur günüdür. Tarihte eşi ve benzeri görülmemiş şekilde verilen özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi sonucunda, dünyaya hükmeden bir imparatorluğun küllerinden yeniden doğan özgür ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 tarihinde açılmasıyla tüm dünyaya ilan edildiği bu önemli günü, milli egemenliğimizin tüm dünyaya ilan edilişinin gurur günü olarak bir kez daha coşku, sevinç ve gururla kutluyoruz. Büyük Önder Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm dünyada sevgi, dostluk ve kardeşlik bağlarının geliştirilmesi, tüm insanların barış ve huzur içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşması adına verilen mesajların, minik yürekler aracılığıyla haykırılmasına vesile olmaktadır.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ezelden beri hür yaşayan Türk milletinin ebediyete kadar hür yaşayacağının bütün dünyaya ilan edildiği bir gündür.  Aldığı kararlarla yolumuzu aydınlatan, geleceğimizi şekillendiren ve gücünü millet egemenliğinden alan Türkiye Cumhuriyeti’nin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, açılışının 101. yıldönümünü milletçe büyük bir coşku ve gururla kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Bu milli gurur gününde, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk ve silah arkadaşlarını, bizlere özgür ve bağımsız bir ülke bırakmak için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz milletimizin ve geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı canı gönülden kutluyorum. Koronavirüs’ün derinden etkilediği çocuklarımızın sağlıklı yarınlarda yeniden bir araya gelmesi için tedbirleri elden bırakmayalım” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR