CHP

Yakaryılmaz’dan Dünya AIDS Günü mesajı

Avukat Fatma Yakaryılmaz Belci, 1 Aralık Dünya AIDS Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. AIDS’e yol açan HIV virüsünün yayılması ve AIDS hastalığının artışına karşı bilincin yükseltilmesinin amaçlandığını belirten Yakaryılmaz, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

Yakaryılmaz’dan Dünya AIDS Günü mesajı

1 Aralık 2019 19:00
-A

+A

“Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre AIDS bugün itibari ile artık ölümcül bir hastalık olmaktan çıkıp, yaşam boyu ilaç kullanımını gerektiren bir tür kronik hastalığa dönüşmüştür. 1 Aralık Dünya AIDS Günü, bu hastalığın artışına karşı bilincin yükseltilmesi ve bu hastalıktan yaşamını yitirenleri anmak amacına dayanmaktadır. 
 
AIDS hastalığının zor ama aşılması mümkün olduğunun bilincine vararak, kurumların hastalığın yayılmasını önlemek için eğitim çalışmalarına ağırlık vermelerinin de toplumun bilinçlenmesine yardımcı olacağına inanıyorum.
 
Milyonlarca insanın hayatına mal olan, HIV virüsü hakkında toplumu bilinçlendirmek adına daha fazla çalışmalar yapılması gerektiğini önemle vurgulayarak, Dünya AIDS Günü dolayısıyla bütün HIV virüsü taşıyanlara sabır ve umut, bu konuyla yakından ilgilenen bütün dernek ve kuruluşlara çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku