Yakaryılmaz’dan Dünya AIDS Günü mesajı

CHP 1 Aralık 2019 19:00
Videoyu Aç Yakaryılmaz’dan Dünya AIDS Günü mesajı
A
a

Avukat Fatma Yakaryılmaz Belci, 1 Aralık Dünya AIDS Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. AIDS’e yol açan HIV virüsünün yayılması ve AIDS hastalığının artışına karşı bilincin yükseltilmesinin amaçlandığını belirten Yakaryılmaz, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Dünya Sağlık Örgütü’nün verilerine göre AIDS bugün itibari ile artık ölümcül bir hastalık olmaktan çıkıp, yaşam boyu ilaç kullanımını gerektiren bir tür kronik hastalığa dönüşmüştür. 1 Aralık Dünya AIDS Günü, bu hastalığın artışına karşı bilincin yükseltilmesi ve bu hastalıktan yaşamını yitirenleri anmak amacına dayanmaktadır. 
 
AIDS hastalığının zor ama aşılması mümkün olduğunun bilincine vararak, kurumların hastalığın yayılmasını önlemek için eğitim çalışmalarına ağırlık vermelerinin de toplumun bilinçlenmesine yardımcı olacağına inanıyorum.
 
Milyonlarca insanın hayatına mal olan, HIV virüsü hakkında toplumu bilinçlendirmek adına daha fazla çalışmalar yapılması gerektiğini önemle vurgulayarak, Dünya AIDS Günü dolayısıyla bütün HIV virüsü taşıyanlara sabır ve umut, bu konuyla yakından ilgilenen bütün dernek ve kuruluşlara çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR