Mersin

VİCDANEN RAHATIM!

Burhanettin Kocamaz’ın yerel seçimlerde İYİ Parti’den aday olamamasıyla ilgili Kocamaz’a kumpas kurmakla suçlanan İYİ Parti Mersin eski İl Başkanı Servet Koca sessizliğini bozdu. Vicdanen rahat olduğunu ifade eden Koca, hakkındaki iddiaları yalanlayarak, vicdanen rahat olduğunu söyledi.

VİCDANEN RAHATIM!

9 Temmuz 2019 11:46
-A

+A


VİCDANEN RAHATIM!

Burhanettin Kocamaz’ın yerel seçimlerde İYİ Parti’den aday olamamasıyla ilgili Kocamaz’a kumpas kurmakla suçlanan İYİ Parti Mersin eski İl Başkanı Servet Koca sessizliğini bozdu. Vicdanen rahat olduğunu ifade eden Koca, hakkındaki iddiaları yalanlayarak, vicdanen rahat olduğunu söyledi.
 
MHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçen ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olarak saha çalışmasını sürdüren Burhanettin Kocamaz, 31 Mart Seçimleri’nde, İYİ Parti Mersin İl Başkanlığı heyetinin aday listelerini YSK’ya zamanında teslim etmemesi üzerine YSK, Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz’ın adaylığını kabul etmedi. Olayın suçlusu olarak ilan edilen İl Başkanı Servet Koca görevden hemen alındı. Ardından 20 Şubat 2019 tarihinde açıklama yapan Burhanettin Kocamaz ve İYİ Parti Genel Merkezi, olayın içinde yer alan İYİ Parti Mersin eski İl Başkanı Servet Koca hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Olayla ilgili devam eden soruşturmanın sonuçlandığı öğrenildi. Olayla ilgili yürütülen çalışma savcının Servet Koca hakkında takipsizlik kararı verdi ve dosya kapatıldı.  Yaşanılan ‘kumpas iddiası’yla ilgili hep sessizliğini koruyan İYİ Parti Mersin eski İl Başkanı Servet Koca’nın dosya ile ilgili takipsizlik kararının verilmesinin ardından sessizliğini bozdu.

SERVET KOCA SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Burhanettin Kocamaz’ın yerel seçimlerde İYİ Parti’den aday olamamasıyla ilgili Kocamaz’a kumpas kurmakla suçlanan İYİ Parti Mersin eski İl Başkanı Servet Koca sessizliğini bozdu. Vicdanen rahat olduğunu ifade eden Koca, “19 Şubat 2019 tarihinde yaşanan "talihsiz olay" dan bugüne kadar tam 140 gün geçti, " kumpas " olarak adlandırılan olayın sorumlusu olarak suçlandım. Sadece Burhanettin Kocamaz’ın ifadeleri ile ön yargıyla, sorgulanmadan, konuşmadan, kendimi savunamadan Türkiye'nin önüne atıldım, insafsızca ve ailece linç edilen kişi oldum sustum. Suskunluğumda bile linç operasyonu arttırılarak sürdürüldü, "kumpasçı olmasa konuşurdu, ne konuşacak ki" dendi. Art niyet ve at gözlüğü ile bakılıp yargılamaya ve mahkum etmeye devam ettiler, hala da ediyorlar. Bu vesile ile bu güne kadar, "sosyal medyada aleyhimde ağza alınmayacak hakaretler savuran, tehdit eden kişilerin karşısında, beni savunmak isteyen dostlarıma "sakın karşılık vermeyin arkadaşlar size de bulaşırlar ve hak etmediğiniz bir biçimde sizi de kirletirler" şeklindeki uyarılarımı dikkate alarak sessizliğimi paylaşan, bir an bile bana olan inançlarını ve güven duygularını kaybetmeyen, her gün gerek arayarak gerek ziyaret ederek varlıklarını hissettiren, yanımda duran, güven ve moral vererek dik duruşuma destek olan aileme ve tüm dostlarıma milyonlarca ve defalarca bir kez daha şükranlarımı sunuyor ve bilmenizi istiyorum ki biriktirdiğim en değerli varlıksınız ve her biriniz benim için birer kahramansınız. Biliyorsunuz; 19 Şubat 2019 tarihinde vuku bulan olay hakkında, hakkımda savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştu, Savcı ; "17 Nisan 2019 tarihinde Kovuşturmaya Yer Olmadığına dair" kararı vermişti, 30 Mayıs 2019 tarihinde Burhanettin Kocamaz beyin avukatı tarafından karara itiraz edilmişti, 28 Haziran 2019 tarihinde de 2. Sulh Ceza Hakimi, "Savcı'nın verdiği kararda herhangi bir hukuka aykırılığın ve isabetsizliğin bulunmadığı anlaşılmakla, usul ve yasaya uygun olarak verilen karara karşı Müşteki Burhanettin Kocamaz tarafından yapılan itirazın reddine, yapılan inceleme sonucu CMK 173/3 ve 271/4 maddeleri gereğince kesin olmak üzere karar verildi" diyerek karara bağlamıştır. Adalete olan güvenimde asla tereddüte düşmedim ve en büyük özelliğim olan kendimi sorgulama konusuna gelince ; evet vicdanen de rahatım. Biliyorum, herkesi ikna ve mutlu edemem, itiraz edenler mutlaka olacaktır, ama siyasi görüşü, dini, dili ne olursa olsun beni tanıyan herkes çok iyi bilir ki Asla başımı öne eğecek bir şey yapmam. Bu söylediğimin doğruluğunu kısa bir süre sonra ve uygun bir zamanda yapacağım basın açıklamalarımda bir kez daha göreceksiniz. Sayfamda her gün paylaşımlarımın devam edeceğini bildirir, herkese iyi günler ve mutluluklar dilerim” ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler : VİCDANEN RAHATIM!,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku