Vatandaşların Dijitalleştiği Koşullarda Dijital Parti bir İhtiyaçtır

Ak Parti 26 Haziran 2020 15:59
Videoyu Aç Vatandaşların Dijitalleştiği Koşullarda Dijital Parti bir İhtiyaçtır
A
a

Vatandaşların Dijitalleştiği Koşullarda Dijital Parti bir İhtiyaçtır

Vatandaşların Dijitalleştiği Koşullarda Dijital Parti bir İhtiyaçtır

Biz 10 Tv’de Zeynep Uzun tarafından gerçekleştirilen canlı yayın Programına DEVA Partisi Kurucu Üyesi ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Ali Rıza Babaoğlan katıldı. Babaoğlan programda DEVA Partisi’nin kuruluş sürecine dair pek çok bilgiye yer verirken özellikle Dijital Parti çalışmalarına dair bilgileri paylaştı.

İNSANLAR ARTIK KARARLARINI TV ARACILIĞI İLE DEĞİL TELEFON ARACILIĞI İLE ALIYIOR

Ali Rıza Babaoğlan Zeynep Uzun tarafından yöneltilen dijital Parti tanımlamasına ilişkin soruya Ali Rıza Babaoğlan dijital vatandaş kavramını anlatarak cevap verdi. Babaoğlan; “2020 yılında yaşıyorsunuz ve insanlar yaşayış şekilleri ile yeni kuşak olmaları itibari ile çok daha farklı şekillerde karar veriyorlar. İnsanlar daha önce televizyondan aldıkları haberler ile karar veriyorlardı bu doğruydu ancak şimdi gençler bir tweet ile karar verebiliyorlar.” dedi. “Parmak durduran anlar diye bir kavram var bu aslında hızlı akan bilgi akışını vurgulayan bir kavram ve telefon ekranı kadar küçük bir ekrandan gençlere seslenmek hitap etmek zorundasınız” ifadeleri ile yeni iletişim teknolojilerini tanımladı.
Ali Rıza Babaoğlan; “şimdi hem ekranlar hem de yayınlara ayrılan süreler küçüldü. Artık kimse üç saatlik bir programı açıp izlemek istemiyor. İki dakikalık, beş dakikalık özetlerini görmek istiyorlar; çünkü ilk insanlardan bugüne değişmeyen tek şey zaman ve günde 24 saatiniz vardı, bugünde 24 saatiniz ancak bugün yapılacak daha çok iş var.” diyerek insanların yeni iletişim teknolojilerine neden yöneldiğini de ifade etti.
Babaoğlan; “Dijital vatandaş kavramını şöyle tanımlayabiliriz, kararlarını televizyon ekranlarından değil, telefon ekranlarından veren vatandaş dijital vatandaş kavramına uyuyor.” dedi.

Ali Rıza Babaoğlan insanların geçmişe göre beklentilerinin farklılaştığını ifade ederken bugün pek çok sektörün  şekil değiştirdiğini dönüştüğünü ifade etti ve parti söylemlerinin de bu doğrultu da değişmesi gerektiğini vurgulayarak siyasi partilerin gelişen teknolojilere ayak uydurmasının zorunluluğunu vurguladı.
Ali Rıza Babaoğlan sözlerine ; “ Türkiye’de en büyük parti kararsızlar partisi ve bu partinin çoğunluğunu da gençler oluşturuyor. Bu gençler sadece bu  hükümeti tanıyorlar, gençler Türkiye’nin tarihinin gerisinde  ne var bilmiyorlar” diyerek devam etti. Babaoğlan; “ Bu gençlere daha yenilikçi daha onların dünyasından söylemlerle ulaşmak gerekiyor.” diyerek  gençlere ulaşmanın önemine dair vurgularda bulundu.

WEB SİTEMİZ EN ÖNEMLİ ALANIMIZ

Babaoğlan; “Partimizin en önemli alanı web sitemiz , Parti sitemizi bir haber portalı gibi ele alıp her gün haberler girip, insanlar her gün girdiğinde yeni bir içerik bulsunlar düşüncesi ile kurduk.” sözlerini kaydetti. “Web sitemizin serbest kürsü gibi bir özelliği var. İnsanlar orada partimizden beklentilerini, duygu ve düşüncelerini yazabiliyorlar ve biz bunları web sitemizde yayınlıyoruz” sözleri ile web sitelerinin vatandaşla etkileşimin olduğu bir alan olduğunu ifade etti. Bu alanı; “Siyaset vatandaşın söylemi üzerinden yapılacak ve vatandaşın söylemini doğru yere ulaştırma sanatı bir bunu web sitemiz üzerinden gerçekleştirme gayreti içerisindeyiz” diyerek sonlandırdı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR