Gündem

Uyar’dan CHP Kuruluş yıldönümü mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akdeniz İlçe Başkanı Ünal Uyar, CHP’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. “Cumhuriyet Halk Partisi, 96 yıl önce işgal altında kan ve ateş cehenneminin ortasında bağımsızlık sevdasıyla Cumhuriyetimizi kuran partidir.” diyen Uyar mesajında şunları kaydetti:

Uyar’dan CHP Kuruluş yıldönümü mesajı

9 Eylül 2019 12:07
-A

+A

“Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucu ve ilk genel başkanı olması onurunu taşıyan tek partidir. Cumhuriyet Halk Partisi, demokrasi, insan hak ve özgürlükleri ile adaletin güçlü savunucusu; laiklik başta olmak üzere Atatürk ilkelerinin yaşatılmasının sağlam güvencesi, çağdaş ve aydınlık bir yaşam mücadelesinin öncüsüdür. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda, Cumhuriyet’in bütün kazanımlarını korumaya ve ileri götürmeye and içmiş bir partidir.
 
Büyük Önderimizin işaret ettiği gibi, “Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde” olsalar bile Cumhuriyet Halk Partisi, Cumhuriyet’in ve halkın partisi olarak bir ulu çınar gibi dimdik ayaktadır.
 
Cumhuriyet Halk Partisi varsa, umut vardır, aydınlık günler vardır. 96 yıldır demokrasi, adalet, özgürlük, adalet ve eşitlik mücadelesinden taviz vermeyen Cumhuriyet Halk Partisi asla geri adım atmayacaktır.
 
Üstlendiğim her görevde neferi olmaktan onur duyduğum Cumhuriyet Halk Parti’mizin 96. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle başta kurucumuz büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile İsmet İnönü ve yol arkadaşlarını şükranla anıyor; Cumhuriyetimize sahip çıkarak, aydınlık yarınlar için çalışan herkese şükranlarımı sunuyorum.
 
Atatürk’ün bizlere gösterdiği yolda, aklın ve bilimin rehberliğinde ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyine taşıma inanç ve kararlılığımızla, partimizin 96. kuruluş yıldönümünü yürekten kutluyorum.”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku