CHP

Uyar'dan, 12 Eylül mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akdeniz İlçe Başkanı Ünal Uyar, 12 Eylül 1980 darbesinin 39. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Uyar'dan, 12 Eylül mesajı

11 Eylül 2019 15:55
-A

+A

Uyar, ”Bugün 12 Eylül 1980 darbesinin, Eylül’ü Kara Eylül yapan, Türkiye’nin üzerine kara bir bulut gibi çöken o melun günün 39. Yıldönümü” ifadelerini kullandı.
 
Türk Milletinin özgürlüğüne milletin kurucusu olduğu kurumlarla pranga vurulmak istendiğini belirten Uyar:
 
“Bu kara günün yıldönümünde, Millet adına özgürce konuşabilmek Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizim için bir kıvanç ve gurur meselesidir. 12 Eylül Türkiye’nin geleceği ve ilerlemesine kurulmuş hain bir tuzaktır. O gün milletin körpecik evlatları kızıl ve kara emperyalizmin oyunlarına kurban edilmek istenmiştir. 
 
Biz her türlü emperyalizmin ülkemiz üzerindeki oyunlarını bozmak, ülkemizi bütün dış güçlerin uzantılarından korumak isteyen o kutlu yolculardan olma yolunda ilerleyeceğiz. 12 Eylül, Milletimizin özgürlüğüne vurulmak istenen ne ilk ne de son darbedir. O gün ABD’nin çocukları kazanmış olduklarını düşünseler de kaybetmişlerdir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bizler de milletimizin açtığı yolda, bu vatanda yeşeren özgürlük, barış, hoşgörü gibi tüm insani değerleri koruma ve geliştirme yolunda el birliğiyle ve var gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullandı.
Anahtar Kelimeler : Uyar'dan, 12 Eylül mesajı,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku