CHP

ÜRETEN HAK ETTİĞİ PAYI ALACAK

CHP’li Demirağ, Mut’ta aday tanıtım toplantısına katıldı, esnafı ziyaret etti

ÜRETEN HAK ETTİĞİ PAYI ALACAK

9 Haziran 2018 12:53
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Adayı Cavidan Demirağ, Türkiye’de çalışan ve üreten kesimlerin üretimden hak ettikleri payı alamadığına dikkat çekerek, “Yoksulların, ezilenlerin ve adalet arayan mağdurların yanında cesaretle durabilecek Cumhuriyet Halk Partisi var” dedi.
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Adayı Cavidan Demirağ, 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında; Mersin’in Mut İlçesi’nde yapılan aday tanıtım toplantısına katıldı. 
Demirağ, daha sonra, Mut’un Doğancı Mahallesi, İnönü Caddesi ve Hükümet Caddesi’nde saha çalışması yaptı ve esnafları ziyaret etti.
Geçim kaynağı çoğunlukla tarım ve hayvancılık olan Mut’ta vatandaşları dinleyen Demirağ, çiftçinin ithalat nedeniyle ezildiğine dikkat çekti. Ektiği ürünün karşılığını alamayan üreticinin tarlasını terk ettiğini ifade eden Demirağ, “Orman köylülerimiz, sosyal güvenliğe ve emeklilik haklarına sahip olmaksızın çalışıyor. Emeklilerimiz, emekli maaşıyla geçinemiyor. Her geçen gün yoksullaşıyor.
Öğretmenlerimiz, düşük maaşa ve kabul edilemez çalışma koşullarına mahkum ediliyor. Yüz binlerce genç öğretmen göreve atanmıyor. Ücretli öğretmenler yoksulluk sınırında çalıştırılıyor. Memurlar, liyakate göre yükseltilmiyor. Atama ve tayinler adaletsiz biçimde gerçekleştiriliyor. KOBİ’ler borç ve vergi yükü altında eziliyor. Yüksek maliyetler nedeniyle zarar edip üretimden çekiliyor. Sanayiciler, istikrarsız dış politika yüzünden pazar kaybediyor. Ülkemizin genç kuşakları, niteliksiz eğitim sisteminden zarar görüyor” dedi.
 
“ARTIK TAMAM”
“Artık tamam. 24 Haziran’dan sonra bu kötü gidişat değişecek” diyen Demirağ, “Türkiye, yeni demokratik bir anayasayı halkımızla birlikte hayata geçirebilecek, yıkılmış kamu kurumlarını ve yozlaşmış kadroları sil baştan inşa edebilecek; geri kalmış ve bağımlı ekonomik düzenin yerine milli bir üretim ve bölüşüm sistemi kurabilecek; yoksulların, ezilenlerin ve adalet arayan mağdurların yanında cesaretle durabilecek Cumhuriyet Halk Partisi var. Türkiye’nin çalışan ve üreten kesimleri üretimden hak ettikleri payı alacak. Hep birlikte adilce paylaşıp, hakça bölüşeceğiz” diye konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 578 Oy (%29)

  • HAYIR : 685 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 734 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku