CHP

Ünal Uyar Adaylığını Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akdeniz İlçe Örgütü Başkanı Ünal Uyar, Akdeniz İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Yaptığı konuşmada ilk olarak, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü kutlayan Uyar:

Ünal Uyar Adaylığını Açıkladı

11 Aralık 2019 16:16
-A

+A

“Bugün 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ülkemizde işçi haklarından kadın haklarına, engelli haklarından çocuk haklarına, düşünce ve ifade özgürlüğünden yaşam hakkına kadar bir çok sorun çözüm beklemektedir. 
 
Demokrasinin hak ve özgürlükler ülkemizde bu kavramlardan söz edilmemektedir. Televizyonlar, radyolar ve tüm basın organları baskı altında. Ekonomi öyle bir hale geldi ki, insanlar intihar etmeye başladı. Seçimle gelen belediye başkanları görevden alınıyor yerlerine kayyum atanıyor. 
 
Kadınlara yönelik şiddet, saldırı ve tecavüz de rekor kırmaya başladık. Sokakta, hayvanlara işkence ediliyor. Bu kadarını söylemekle sorunların hepsini saymış olmuyoruz. Atatürk’ün insanların barış içinde yasamasını öngören, ‘yurtta barış dünyada barış’ ilkesine her zamandan daha çok ihtiyaç duyuyoruz. 
 
Ülkemizin ve dünyadaki tüm insanların 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü kutluyorum.” dedi.
 
Konuşmasının devamında adaylığını açıklayan Uyar, şu ifadelere yer verdi:
 
“14 Aralık Cumartesi Günü, Büyükşehir Belediyesi Kongre merkezi’nde Akdeniz İlçemizin 5. Olağan Kongresi’ni gerçekleştireceğiz. Ben ve yönetim kurulum 25 Ağustos’ta kongre yaptık. Bu süreçte çok görüşme sağladık. 
 
Akdeniz İlçe bizim evimiz dedik. İlçe binamız yıllardır tadilat görmemişti, kolları sıvadık ve herşeyi yeniledik. Bizlere yaraşır bir hizmet binası haline geldi. 
 
Yerel iktidardan genel iktidara yürüyoruz. Büyük bir inanç ile çalışacağız ve baharı Akdeniz’e getireceğiz. CHP’nin Akdeniz’de daha güçlü bir hal alması, kucaklayıcı ve birleştirici yapıya sahip olduğu aydınlık bir döneme taşımak adına, İlçe Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum.”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku