Ünal Uyar Adaylığını Açıkladı

CHP 11 Aralık 2019 16:16
Videoyu Aç Ünal Uyar Adaylığını Açıkladı
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akdeniz İlçe Örgütü Başkanı Ünal Uyar, Akdeniz İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Yaptığı konuşmada ilk olarak, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü kutlayan Uyar:

“Bugün 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ülkemizde işçi haklarından kadın haklarına, engelli haklarından çocuk haklarına, düşünce ve ifade özgürlüğünden yaşam hakkına kadar bir çok sorun çözüm beklemektedir. 
 
Demokrasinin hak ve özgürlükler ülkemizde bu kavramlardan söz edilmemektedir. Televizyonlar, radyolar ve tüm basın organları baskı altında. Ekonomi öyle bir hale geldi ki, insanlar intihar etmeye başladı. Seçimle gelen belediye başkanları görevden alınıyor yerlerine kayyum atanıyor. 
 
Kadınlara yönelik şiddet, saldırı ve tecavüz de rekor kırmaya başladık. Sokakta, hayvanlara işkence ediliyor. Bu kadarını söylemekle sorunların hepsini saymış olmuyoruz. Atatürk’ün insanların barış içinde yasamasını öngören, ‘yurtta barış dünyada barış’ ilkesine her zamandan daha çok ihtiyaç duyuyoruz. 
 
Ülkemizin ve dünyadaki tüm insanların 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Gününü kutluyorum.” dedi.
 
Konuşmasının devamında adaylığını açıklayan Uyar, şu ifadelere yer verdi:
 
“14 Aralık Cumartesi Günü, Büyükşehir Belediyesi Kongre merkezi’nde Akdeniz İlçemizin 5. Olağan Kongresi’ni gerçekleştireceğiz. Ben ve yönetim kurulum 25 Ağustos’ta kongre yaptık. Bu süreçte çok görüşme sağladık. 
 
Akdeniz İlçe bizim evimiz dedik. İlçe binamız yıllardır tadilat görmemişti, kolları sıvadık ve herşeyi yeniledik. Bizlere yaraşır bir hizmet binası haline geldi. 
 
Yerel iktidardan genel iktidara yürüyoruz. Büyük bir inanç ile çalışacağız ve baharı Akdeniz’e getireceğiz. CHP’nin Akdeniz’de daha güçlü bir hal alması, kucaklayıcı ve birleştirici yapıya sahip olduğu aydınlık bir döneme taşımak adına, İlçe Başkanlığına adaylığımı açıklıyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR