ÜÇ, DÖRT KURUMDAN MAAŞ ALAN İSİMLER İÇİN SORULAN SORULARA CİMER YANIT VERDİ

Gelecek Partisi 12 Nisan 2021 07:44
Videoyu Aç ÜÇ, DÖRT KURUMDAN MAAŞ ALAN İSİMLER İÇİN SORULAN SORULARA CİMER YANIT VERDİ
A
a
“TALEBİNİZİN KARŞILANAMADIĞI HUSUSU BİLGİLERİNİZE SUNULUR”
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın aynı anda farklı kamu kurumlarından maaş alan isimler hakkında sorduğu sorulara karşı CİMER’den yapılan açıklamada, “talebinizin karşılanamadığı hususu bilgilerinize sunulur” denildi.
 Türkiye’nin gündemini meşgul eden konulardan birisi de kamu kurumlarında ve özellikle kamu kurumlarının yönetim kurullarında çalışan isimlerin, farklı adlar altında üç, dört farklı maaş aldığı iddialarıydı.  Konuyla ilgili Gelecek Partisi’nden önemli bir adım atıldı. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na ve CİMER’e 3 farklı başvuruda bulundu. Özdağ başvuruları kamuoyuna, “Ülkemizin gündeminden hiç düşmeyen kamu kurumlarındaki yönetim kurullarının ve üyelerinin sayılarını, bu üyelerin isim ve kaç yerde görevli olduklarını, kaç yerden maaş, ücret, huzur hakkı aldıklarını bilgi edinme yasası gereği öğrenmek için talepte bulunduk. Şeffaf bir Türkiye için” ifadeleriyle duyurmuştu.
CEVAP VERİLMEDİ
 Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ın başvurusunun üzerinden 4 gün geçmesinin ardından CİMER’den cevap geldi. Mesajda, “Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne yaptığınız başvurunuz incelenmiştir. 4982 Sayılı Bilgi Edinme Kanununun 7.  Maddesinin 2. fıkrası gereğince talebinizin karşılanamadığı hususu bilgilerinize sunulur” ifadeleri kullanıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR