Tüzün, uzaktan eğitimle ilgili mesaj yayımladı

Ak Parti 25 Mart 2020 15:07
Videoyu Aç Tüzün, uzaktan eğitimle ilgili mesaj yayımladı
A
a

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Tüzün uzaktan eğitimle ilgili yayımladığı mesajında öğrencilere seslenerek, “eğitiminize evinizde kaldığınız yerden devam edeceksiniz. EBA ve TV üzerinden yayınlanacak olan derslerinizi aksatmayınız. Ders dışında ki faaliyetlerinize de evden devam etmeye çalışınız” dedi.

Türkiye'de de gün geçtikçe artan salgın nedeni ile uzaktan eğitime başlandı. EBA ve TV üzerinden Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan videolu dersler ile öğrenciler de eğitimlerine devam edebilme fırsatı buldu. Uzaktan eğitim ile ilgili yazılı bir açıklama yayınlayan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Tüzün, çocukların bu dönemde korkuya kapılmadan evlerinde derslerini aksatmada çalışmaya devam etmelerini istedi. EBA ve TV üzerinden yayınlanan dersleri kaçırmamalarını isteyen Tüzün velilere de selendi. Tüzün mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Çocuklarımız, derslere başlamadan önce mutlaka kahvaltılarını yapmış olsun. Evde küçük kardeş varsa lütfen ders dinleyecek olan çocuğunuzun evin başka bir odasında olmasına özen gösterin. Çocuğunuzun uzaktan eğitimdeyken temizlik yapmak, müzik dinlemek, başka bir televizyonu açmak gibi dikkatini dağıtacak şeylerden uzak durun. O dersini dinlerken meyve, süt gibi ikramlardan kaçının lütfen. Bunlar için zaten vakitleri var. Uzaktan eğitimde dersler elbette ki okuldakiler kadar uzun olmayacak. Bu nedenle bu açığı kapatmak için bol bol kitap okumaları gerekmektedir. Bu süreçte sizler çocuklarınızın öğreteni olacaksınız.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR