TÜZÜN: TÜRK TARIMI ADINA GURUR VERİCİ BİR ÜRETİM

Ak Parti 30 Temmuz 2019 14:25
Videoyu Aç TÜZÜN: TÜRK TARIMI ADINA GURUR VERİCİ BİR ÜRETİM
A
a

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mersin Büyükşehir ve Akdeniz Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Tüzün, Türk Tarımı adına gurur verici bir adımın atıldığını belirterek, Türkiye’nin ilk yerli üretim elektrikli traktörünün hayırlı olmasını temenni etti.

Türk tarımı adına çok önemli ve tarihi bir imza atan hükümet ilk yerli ve 7 saatlik çalışma maliyeti 20 lira olan ve yüzde 95 yakıt tasarrufu sağlayan yerli elektrikli traktörünün tanıtımı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile yapıldı. Üreten Türkiye olma yolunda çok önemli bir projenin hayata geçtiğini ifade eden AK Partili Tüzün, “Türkiye’nin ilk yerli üretim elektrikli traktörün tanıtımını ve deneme sürüşünü Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yaptı. 45 dakika şarj süresi ile 7 saat aralıksız çalışabilen bu traktörümüz inşallah seri üretime hazır. Ses yok, gürültü yok. Yüzde 95 yakıt tasarrufu sağlayan elektrikli traktörün çiftçilerimizin maliyetlerini düşürecek” dedi.
 
MAZOT MALİYETLERİ YÜZDE 90 DÜŞECEK

Elektrikli traktörün mazot maliyetlerini yüzde 90’dan fazla düşüreceğini de belirten Tüzün, “Yüzde yüz yerli malı olan elektrikli traktör dünyada ve Türkiye’de ilk durumda. Yazılımı ve tasarımı da yerli. Türkiye’nin geleceği, Türk Tarımının gelişimi açısından çok önemli bir yatırım olan elektrikli traktörün vatanımıza ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Türkiye’nin daha güçlü bir ülke olması konusunda yerli üretim çok önemli. Kendi öz kaynaklarımızı verimli ve doğru kullandığımız takdirde daha büyük adımlar atabiliriz” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR