TÜZÜN, "KADINLARA SEÇME VE SEÇİLME HAKKININ VERİLMESİ, DEMOKRASİNİN VE KALKINMANIN ÖLÇÜSÜ OLMUŞTUR"

Ak Parti 4 Aralık 2020 06:49
Videoyu Aç TÜZÜN, "KADINLARA SEÇME VE SEÇİLME HAKKININ VERİLMESİ, DEMOKRASİNİN VE KALKINMANIN ÖLÇÜSÜ OLMUŞTUR"
A
a
Akdeniz Belediyesi Başkan Yardımcısı ve AK Parti Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Hasan Tüzün, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve kadına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. 
Türk kadının, tarihimizin en eski dönemlerinden bulunduğumuz çağa kadar toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer almış, her dönemde ihtiyaç hissettiğimiz fedakarlıkların en yücesini yaptığını ifade eden Tüzün, "Ülkemizdeki tarihi seyrine baktığımızda, ulusal kurtuluş mücadelemizde cephede savaşan, erkeğine mermi taşıyan Türk kadını, Cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte öncelikle seçme ve seçilme hakkını elde etmiş ve birçok Avrupa ülkesinden önce siyasal, sosyal ve ekonomik alanda eşit haklara sahip olmuştur. Kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilmesi, kadınların toplum hayatına katılmalarının yollarını açmış, demokrasinin ve kalkınmanın ölçüsü olmuştur" dedi.
ATILAN GÜÇLÜ ADIMLAR KADINLARIMIZI CESARETLENDİRMİŞTİR
Ülkemizde de kadının sosyal statüsünün yükseltilmesine yönelik siyasi ve hukuki alanda atılan güçlü adımların, kadınlarımızı cesaretlendirdiğini ve müreffeh Türkiye'nin inşasına güç kattığını söyleyen Tüzün, " Bugün kadınlarımız, eğitimden spora, sanattan bilime, ekonomiden siyasete kadar pek çok alanda ülkemizin rekabet gücünü arttırmakta ve bizleri gururla temsil etmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle; kadınlarımıza eşit şartlarda birey olmalarının yolunu açan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ile anıyor, aydınlık geleceğimizin hazırlanmasında büyük emekleri olan kadınlarımızın Dünya Kadın Hakları Günü'nü kutluyorum."ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR