Tüzün, "Kadına şiddet, kadınların kaderi olmasın"

Ak Parti 25 Kasım 2020 13:22
Videoyu Aç Tüzün, "Kadına şiddet, kadınların kaderi olmasın"
A
a
Akdeniz Belediyesi Başkan Yardımcısı ve AK Parti Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Hasan Tüzün, ’25 Kasım Kadına yönelik şiddeti Kınama Günü’ dolayısıyla mesaj yayınladı.

Tüzün, "Kadına yönelik bütün dünyada en yaygın insanlık hakkı ihlalleri arasındadır. Kadına Şiddetin kaynağında toplumun her yanında izlerini görebileceğimiz erkek egemenliğidir. Erkeklerin egemenliklerini tehdit altında görmeleri yâda egemenliklerini güçlendirmek istemeleri, şiddet davranışına yol açıyor"dedi.

Şiddetin fiziksel yaralanmaların yanında korku, yetersizlik duygusu, özgüven eksikliği travmalar ile Psikolojik davranış bozuklukları oluşturduğunu söyleyen Tüzün şunları kaydetti:

" Şiddetin türleri arasında yer alan kadına yönelik şiddet ise cinsiyete dayanan kadını inciten o’na zarar veren, Fiziksel ruhsal hasarla sonuçlanan toplum içerisinde ya da özel yaşamında o’na baskı uygulanması ve özgürlüklerinin keyfi olarak kısıtlanmasına neden olan her türlü davranıştır, kadına şiddet. Kadınlar bir toplumun en temel yapı taşları arasında olduğundan, o toplumda kadına ne şekilde davranıldığını, kadının sahip olduğu haklar, kadına verilen değer, kadına şiddete maruz kalması durumunda uygulanacak yaptırımlar ve kadının nasıl korunduğu o toplumun gelişmişlik seviyesinin çözümüne önem kazandıracaktır. İnsanların biraz daha katacağı 25 Kasım İnsanlık için önemli bir gündür. Dünya üzerinde Kadın ve erkeğin birbirlerinin desteklerine ihtiyacı vardır. Birbirimize düşman gibi bakmaktan vazgeçip, kadın ya da erkek olmaktan vazgeçip, insan olalım. Desteklesin erkekler kadınları, tıpkı kadınların birçok kez desteklediği gibi. Bu cehaleti yok ederek insanlık tarihine geçecek gün olsun. Kadına şiddet uygulayıp gücünüzü ezen rezil insan örneği olmayalım. Bugün vesilesi ile ‘’ Cennet anaların ayağı altındadır. ‘’ hadisindeki nezaket ve sevgi timsali, tüm kadınlara saygı ve selamlarımı sunuyorum. Kadına şiddet, kadınların kaderi olmasın.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR