Tüzün: “İslâm Aleminin Ramazan Bayramını Kutluyorum”

Gündem 12 Mayıs 2021 23:30
Videoyu Aç Tüzün: “İslâm Aleminin Ramazan Bayramını Kutluyorum”
A
a
AK Parti Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Tüzün, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Tüzün mesajında: “Birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının en yoğun şekilde hissedildiği bir Ramazan ayını daha geride bıraktık. Özlem duyduğumuz ve heyecanla beklediğimiz bayram günlerine Korona Virüs dolayısıyla 2020 de olduğu gibi bu senede buruk bir ruh haliyle ulaşmış bulunuyoruz. Bayram; buluşmanın, beraberliğin ve barışmanın öğütlendiği; dargınlığın, küslüğün ve ayrı düşmenin yerildiği mukaddes bir dönemin adıdır. 
Bu bayramda pandemi tedbirleri kapsamında evlerimizde kalacağız. Kutlamalarımızı telefonlardan yapacağız. Biz bunun için üzülürken Müslüman kardeşlerimiz bayrama bombalar altında giriyor.  Vatan topraklarında hürriyet, bağımsızlık ve maneviyat uğruna mücadele veren Filistinlilerin özgürlük mücadelesi mutlaka galip gelecektir. 
Şimdi ise bu bayram gününde güçlenen sevgi bağımızla birlikte kucaklaşmak, özellikle Mescid-i Aksa konusunda dosta düşmana karşı birlik ve beraberlik mesajları vermek gereklidir ve elzemdir. Birçok manevi güzelliklerle dolu bu ramazan mevsiminde, İslam aleminin huzuruna uzanan karanlık emelli eller, yine İslam aleminin kararlı yaklaşımlarıyla bertaraf edilecektir. Bugün bu mübarek günlerde Mescid-i Aksa’nın yanında bütün dünyada Müslümanlara karşı zulüm devam ediyor ve maalesef dünya seyrediyor. İnsan Hakları havarileri, insan hakları anlayışını İslam ülkelerine ve mazlum milletlere uygulamıyor. Gazze’de, Irak’ta, Suriye’de, Libya’da, Tunus’ta, Cezayir’de, Miyanmar’da her gün yürekler yanmakta ancak, Birleşmiş Milletler sadece seyretmekte, Güvenlik konseyi ise 5 ülkenin güdümünde olmaya devam etmektedir. Türkiye İslam Alemi içerisine sokulan her türlü fitnenin karşısında olacak, bütün mazlumları kucaklamaya devam edecektir. Bu yaşadığımız Mübarek Ramazan Bayramının acılara, dertlere şifa olmasını diliyor, İslâm Aleminin Ramazan Bayramını kutluyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR