TÜZÜN, "ENGELLİLERİMİZİN HAKLARI YASALAR İLE GÜVENCE ALTINA ALINMIŞTIR"

Ak Parti 2 Aralık 2020 23:09
Videoyu Aç TÜZÜN, "ENGELLİLERİMİZİN HAKLARI YASALAR İLE GÜVENCE ALTINA ALINMIŞTIR"
A
a
Akdeniz Belediyesi Başkan Yardımcısı ve AK Parti Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Hasan Tüzün, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Tüzün, “Ülkemizde Sosyal Devlet anlayışı ile engelli haklarının korunması yasalar ile güvence altına alınmıştır. Anayasamızın 61. maddesinde “Devlet engellilerin korunması ve toplum hayatına intibakını sağlayıcı tedbirler alır” ifadesi engellilerin korunması ve yaşama katılımlarına yardımcı olunmasını amaçlamaktadır. Toplumumuz tüm fertleriyle fırsat ve imkânlardan eşit yararlandığı sürece; birlik, beraberlik içerisinde geleceğe güvenle bakan bir toplum olabiliriz. Engelli kardeşlerimize destek olmak, hizmetlerinde bulunmak her şeyden önce bir gönül işidir. Her insan bir engelli adayıdır. Bu nedenle onların ihtiyaçlarını doğru tespit etmek, seslerini daha çok duymak, sorunlarına kalıcı çözümler üretmek toplumsal bağlarımızı kuvvetlendirmek ve gönül köprüleri tesis etmek adına son derece önem arz etmektedir” açıklamalarında bulundu.

“Bütün engel gruplarını kapsayacak şekilde engellilerimizin sosyal hayata başkasının yardımına ihtiyaç duymadan katılımlarını kolaylaştırmak için erişilebilir binalar, parklar, kaldırımlar ulaşım araçları ve teknolojilerin düzenlenmesi 5378 sayılı kanun ile zorunluluk haline getirilmiştir” diyen Tüzün, “Kararlı duruşları, azim ve çabalarıyla her alanda gösterdikleri başarılarıyla hepimize örnek olan özel bireylerimizin sadece 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde değil, devletimizin sunduğu bütün imkânlarla her zaman yanlarında olduğumuzu ifade ediyor, tüm özel gereksinimli bireylerimize aileleri ile birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum” ifadelerine yer verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR