Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün: “İLK SEÇİMDE İKTİDAR OLACAĞIZ”

Siyaset 25 Şubat 2021 12:35
Videoyu Aç Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün: “İLK SEÇİMDE İKTİDAR OLACAĞIZ”
A
a
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, "Biz ilk seçimde iktidar olacağız. Ciddiyim. Bildiğiniz iddialı konuşuyoruz” dedi.
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye Değişim Partisi’nin ilk seçimden iktidar olarak çıkacağını belirten Akgün, vatandaşların gönüllerini fethedeceklerini belirtti.
“VATANDAŞARIMIZIN GÖNLÜNÜ FETHEDECEĞİZ”
Türkiye Değişim Partisi olarak hiçbir parti ile ittifak içerisinde olmayacaklarını söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Akgün, “Biz kesinlikle parlamenter sistem olmasını istiyoruz. Bu konuda bir kere hemfikiriz. Ancak şunu söylemeliyiz. Biz ittifaklara şu sebeple sıcak bakmıyoruz, ittifaklar maalesef ki oylarınızı saklamak için ya da işte bir şekilde koltuklarınızı korumak için yapılan şeyler. Biz diyoruz ki biz halkımıza gideceğiz, halkımıza kendimizi anlatacağız, kendimizi ifade edeceğiz. Yapacağımız her şeyi anlatacağız. Darboğazda ekonomik sıkıntıda olduğumuzu anlatacağız ve hepsinin gönlünü fethedeceğiz. Tek başımıza iktidar olacağız. Biz şu anda Türkiye olarak 2002 senesini yaşıyoruz. Hatırlarsanız 2002 senesinde de şu anda ki iktidar partisinin kurulacağı ilk dönemlerde, ülkemizde aynı böyle bir darboğaz vardı. O zaman yurttaşlarımız bu darboğazdan kurtulmak için çok ciddi oy kitlesi ile iktidar yaptı şu anki partiyi" dedi.

“HALK UYANDI, İNŞALLAH BİZ TEK BAŞIMIZA İKTİDAR OLACAĞIZ”
Mevcut partilerin halka güven vermediğini aktaran Akgün, "Şu anki mevcut partilerin tek başına çıkmamasının sebebi halka güven vermemesi. Halk zaten bir güvense kimsenin ittifak kurmasına gerek kalmayacak. Gerçekten şu andaki partilerden bir tanesinin, gerçekten bu işi yapabileceğine, samimiyetlerine, ülkemizi daha iyi yerlere taşıyacaklarına inansalar hiçbir şeye gerek kalmayacak.  2002 yılında halkımız ne yaptı? Sandığa yumruğunu vurdu ve istediği partiyi getirdi. Şimdi bu seçimlerde de halkımız artık şunu gördü. Lafa karnımız tok. Artık biz ekmek istiyoruz, artık biz aş istiyoruz, artık biz iş istiyoruz, çalışmayan fabrika istemiyoruz. Tarladan domates istiyoruz, arpa istiyoruz, buğday istiyoruz. Mısır istiyoruz. Halkımız artık bunların hepsini kendi üretmiyor. Bakın biz köylere gidiyoruz ziyaretler yapıyoruz. Köylerde bakkallar var, marketler var diyoruz. Oturuyoruz sofraya köy domatesi yediğimizi zannediyoruz, bazen tadı güzel geliyor ‘Çok güzelmiş bu köy domatesi de özlemişiz’ diyoruz, ‘bakkaldan aldık’ diyorlar. Bakın artık köylerimiz bile kendi tarlasında veya bahçesinde yetiştiremiyor, dışarıdan alıyor. Halk uyandı. Artık halkın yapacağı şey ilk seçimde yumruğunu masaya vurmak ve oyunu doğru kullanmak. Biz halkımıza şunu göstereceğiz, artık darboğazdayız, artık muhalefette iktidar partisi de yoruldu. Evet güzel hizmetler verdiler, bunları güzel yaptılar ama eksikleri de bunlardır. Biz bunları düzelteceğiz diye seçim sürecinde tüm halkımıza bunları anlatacağız ve göreceksiniz halkımız sizin söylediğiniz acaba yapılabilir mi? Üç Parti, iki parti yapamıyor, siz nasıl yapacaksınız dediği şeyi halkımız oylarıyla İnşallah bize tek başımıza yaptıracak" şeklinde konuştu.
“BİZ İLK SEÇIMDE İKTİDAR OLACAĞIZ”
Türkiye Değişim Partisi’nin ilk seçimde iktidar olacağına işaret eden Akgün, "Biz ilk seçimde iktidar olacağız. Ciddiyim. Bildiğiniz iddialı konuşuyoruz. İlk seçimde biz iktidar olacağız. Biz iktidar olmayacağız yurttaşlarımız bizi iktidar yapacak. Aslında yurttaşlarımız iktidar olacak ve bizim iktidar olmamız demek yurttaşlarımızın cebinin dolması demek, bu ne demek adaleti Tabana eşit yaymak, Kazancı Tabana eşit yaymak demek. Bizim planımız iktidar olduktan sonra bunları değiştirmek ve yurttaşlarımıza yönelik reformlar üretmek olacak göreceksiniz. Biz ilk seçimde iktidar olacağız" diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR