TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AKGÜN: “ÖNCELİĞİMİZ, EKONOMİK SORUNLARI ÇÖZMEK VE ARDINDAN DEMOKRATİK BİR ANAYASA İNŞA ETMEKTİR”

Siyaset 20 Şubat 2021 13:49
Videoyu Aç TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AKGÜN: “ÖNCELİĞİMİZ, EKONOMİK SORUNLARI ÇÖZMEK VE ARDINDAN DEMOKRATİK BİR ANAYASA İNŞA ETMEKTİR”
A
a
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni Anayasa çıkışıyla ilgili Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, “Bizim yol haritamız, ekonomik sorunları çözmek ve ardından toplumsal, demokratik bir Anayasa inşa etmektir” dedi.
Türkiye’nin önemli gündem maddelerinden biri haline gelen, yeni Anayasa hakkında Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dile getirilen konunun, Türkiye’yi asıl sorunlarından uzaklaştırdığına dikkat çeken Akgün, ekonomideki kötü gidişin bir yerden sonra engellenemez bir hal alacağını dile getirdi. Akgün’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
“TÜRKİYE EKONOMİYE ARDINDAN DA EĞİTİME ODAKLANMALIDIR”
“Üretim konusunda büyük sıkıntılar yaşayan Türkiye, içinde bulunduğu dönemde tamamen ekonomiye ardından da eğitime odaklanmalıdır. Eğitimdeki rahatlamanın sağlanması için ilk önce ailelerin çocuklarına ihtiyaç duyduğu maddi desteği sağlayabilecek hale gelmesi şart. Uzaktan eğitim konusunda vatandaşların araç gereç eksikliği yaşadığı, internet faturalarını karşılayamadığını biliyoruz. Öte yandan bu sorunların çözülmesi beklenirken Cumhurbaşkanı tarafından Anayasa değişikliği gündeme getirilmektedir.
“TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ, DEĞİŞİKLİĞE KARŞI DEĞİLDİR”
  İçerisinde bulunduğumuz buhranda Anayasa değişikliğini istemek, gündemi değiştirmek olarak yorumlanmaktadır. Türkiye Değişim Partisi, değişikliğe karşı değildir. Toplumsal bazda bir değişim yapılmalıdır. Bunu en iyi şekilde yapabilecek olan da Türkiye Değişim Partisi’dir. Çünkü bizdeki delege sistemi, tabana yayılan bir sistemdir. Anayasa değişikliğini de halkla beraber en demokratik şekilde tamamlayacağız. Ama bizim önceliğimiz halkın can alıcı sorunlarını çözmektir. Çiftçinin, esnafın, sanayicinin, memurun kısacası vatandaşın durumu iyileştirilmediği sürece Anayasa’nın altını doldurmak mümkün olmayacaktır. Bizim yol haritamız, ekonomik sorunları çözmek ve ardından toplumsal, demokratik bir Anayasa inşa etmektir.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR