HDP

Türk’ün tahliye talebi reddedildi

Mersin’de 1 yılı aşkın süredir tutuklu bulunan HDP’li eski Akdeniz Belediye Başkanı Mehmet Fazıl Türk’ün Mersin 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasında avukatlarının tahliye talebi reddedildi.

Türk’ün tahliye talebi reddedildi

29 Aralık 2018 08:26
-A

+A

 
 
Akdeniz Belediye Başkanı iken hakkında açılan soruşturma kapsamında tutuklanan ve bir yılı aşkın süredir tutuklu bulunan Mehmet Fazıl Türk’ün Mersin 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ki dava duruşmasına devam edildi.
Tutuklu bulunduğu Tarsus Cezaevinden getirilen Türk, mahkemede yaptığı savunmasında; “Bu gün burada yaptığım basın açıklamalarından yargılanıyorum. İddia makamının istinat ettiği suçlamaları kabul etmiyorum. Ve iddia makamının söyledikleri kendi görüşüdür. Ayrıca Fransa’da öldürülmüş Leyla Şeylemez’in adı bir parka veriliyor, diye örgüt üyeliğinden suçlanıyorum. Bir parka isim verilince belediye meclisi karar alır. Bu karar devletin kaymakamına gider, sonrasında valiliğe gider ve valinin imzası ile parkın ismi onaylanır. Bu parka verilen isimde ilçe kaymakamı ile valinin de imzası vardır. Madem ben yöneticiyim 1999’dan 2019’a kadar, iddia edildiği gibi suç işlediysem neden tekrar belediye başkanı olarak seçiliyorum. Neden buna izin veriliyor. Savcı dosya üzerinden ‘Kaçma şüphesi var’ diyerek tutuklamama devam diyor. Dosyaya bakılırsa, kaçma durumum olsaydı, hakkımda dava açıldığında ben niye gelip burada ifade vereyim ki. O zaman kaçardım. Suçlamaların hiç birini kabul etmiyorum, takdiri de size bırakıyorum” dedi.
Türk’ün avukatları, tahliye taleplerini yineledi. Mahkeme başkanı ise ‘kaçma şüphesi’ gerekçesi ile tahliyenin reddine, bir sonraki duruşmanın 15 Şubat 2019 günü saat 10:00’da yapılmasına karar verdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 613 Oy (%29)

  • HAYIR : 720 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 768 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku