Tümen: “Kadir Gecesi’ni En İçten Dileklerimle Kutluyorum”

İYİ Parti 8 Mayıs 2021 21:11
Videoyu Aç Tümen: “Kadir Gecesi’ni En İçten Dileklerimle Kutluyorum”
A
a
İYİ Parti Bingöl Merkez İlçe Kurucu İlçe Başkanı Ragıp Tümen, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. İYİ Parti Bingöl Merkez İlçe Kurucu İlçe Başkanı Tümen mesajında: “Zaman ve mekânlar, kendilerinde meydana gelen büyük ve önemli hadiselerle değer kazanırlar. Kadir gecesi hayırlarla dolu hadiselerin meydana geldiği bir gece olduğu için, Allah manen bu gecenin bin aydan daha hayırlı olduğunu beyan etmiş ve kadir gecesine müstesna bir şeref vermiştir. Rahmet ve arınma iklimi olan Ramazan-ı şerifin son günlerine yaklaşırken, bizleri Kadir Gecesine ulaştıran Yüce Allah’a sonsuz şükürler olsun.
Bu mübarek gecede, geçmişte yaptığımız hata, kusur ve günahlarımızdan pişmanlık duyarak bunları bir daha işlememeye gayret gösteren, dargınlık, kırgınlık, kin ve nefretin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü, dostluk ve kardeşliği hâkim kılan, yetimlere, kimsesizlere, fakir ve düşkünlere yardımda bulunan salih kullardan olmamızı niyaz ediyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle, İslam coğrafyasını kuşatan karanlığın Kadir Gecesi’nin nuruyla aydınlanmasını, akan kan ve gözyaşlarının bir an önce son bulmasını, insanlığın yüreğini karartan haksızlıkların, bu gecenin feyiz ve bereketiyle ortadan kalkmasını, sağlıklı günlere kavuşmamızı niyaz ederken, başta Bingöllü hemşerilerim ve aziz milletimiz olmak üzere tüm İslâm âleminin mübarek Kadir Gecesi’ni en içten dileklerimle kutluyorum“ dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR