Tümen, "ÇOCUK KANDIRIR GİBİ BİR DESTEK PAKETİ AÇIKLADILAR"

İYi Parti 17 Aralık 2020 12:16
Videoyu Aç Tümen, "ÇOCUK KANDIRIR GİBİ BİR DESTEK PAKETİ AÇIKLADILAR"
A
a
İYİ PARTİ BİNGÖL KURUCU MERKEZ İLÇE BAŞKANI TÜMEN'DEN GÜNDEME DAİR ELEŞTİRİLER
İYİ Parti Bingöl Kurucu Merkez İlçe Başkanı Ragıp Tümen gündeme dair açıklamalar yaptı.
Asgari ücret, pandemi süreci ve Cumhurbaşkanı'nın esnaf için yeni destek paketi açıklamasının ardından İYİ Parti Bingöl Kurucu Merkez İlçe Başkanı Ragıp Tümen, bir açıklama yaparak konuya dair eleştirilerini dile getirdi.
"ÇOCUK KANDIRIR GİBİ BİR DESTEK PAKETİ AÇIKLADILAR"
Yaptığı yazılı açıklamada açıklanan destek paketlerinin gülünç derecede olduğunu ve bu pandemi sürecinde kimsenin yarasına merhem olmayacağını dile getiren Tümen; " Yaklaşık bir senedir tüm dünya gibi ülkemizin de uğraştığı pandemi belasında vatandaşlarımız işyerlerini kapatmak zorunda kaldı, evine ekmek götüremez duruma geldi. Şimdi yeni bir destek paketi açıklamışlar, çocuk kandırır gibi. İşyeri kirada olan esnafa büyükşehirlerde 750 lira, diğer illerde ise 500 lira kira yardımıcı yapacağız diyorlar. Allah aşkına sizin dükkan kiralarından haberiniz var mı ? 750 lira, 500 lira esnafın yarım günlük giderini karşılamaya bile yetmez ama siz kira öde diyorsunuz. Esnaf iş yerini kapatıyor, evini geçindiremiyor ama 750 lira ile idare et diyorsunuz. Bu gerçekten insanlarla dalga geçmektir. Esnafı bitirmektir. Verilen desteklerin yüzleri güldürmediğini biliyorsunuz. Daha büyük destek paketleri açıklanmadığı sürece ekonomi olarak da iyice çöküşe geçeceğiz" dedi.
"ASGARİ ÜCRET KONUSUNDA TUTUMUMUZ BELLİ"
Asgari ücret görüşmelerinin sona gelinmesine ve henüz bir ücret belirlenememesine dikkat çeken İYİ Parti Bingöl Kurucu İlçe Başkanı Ragıp Tümen; " Bizim parti olarak asgari ücret konusunda tutumumuz belli, Brüt olarak 3000 lira olmasını istiyoruz. Asgari ücretle çalışan vatandaşlarımızın omzundan vergi yükünün kaldırılması gerekiyor. Zaten böyle bir süreçte yoksulluk sınırı asgari ücretin çok çok üstünde iken hala insanların midesine kuru ekmek girince aç değiller demek , vatandaşı önemsemediğinizin en açık göstergesidir. Asgari ücret konusunda işverenlerin değil, işçilerin, emekçilerin yanında olunmalıdır." şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR