Tümen, “Bu Millet Bu Söylenenleri Unutmayacak”

Gündem 10 Haziran 2021 21:39
Videoyu Aç Tümen, “Bu Millet Bu Söylenenleri Unutmayacak”
A
a
İYİ Parti Bingöl Merkez İlçe Kurucu İlçe Başkanı Ragıp Tümen,” Nasıl bir cümledir bu anlamış değilim. “Aç olanları buyrun siz doyurun” Bir cumhurbaşkanının uslubu böyle mi olmalı....Milleti aç, milleti işsiz…. “dedi.


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmasında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER’İN Safranbolu Kıraathane esnafının , “Açız, açız, açız! Lütfen bize sahip çıkın” yazılı pankartını Meclis kürsüsünde açmasına tepki göstermiş ve “Şimdi bakıyorsunuz sözde siyasi parti genel başkanı olarak konuşanlara neymiş millet açmış. Biz ne gerekiyorsa bütün imkânlarımızı seferber ederek yapıyoruz. Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin. Yapılandırmaysa bütün yapılandırmaları yapıyoruz. Nankörlük biliyorsunuz parayla değil, onlar yine nankörlüğe devam ediyor.” ifadelerini kullanmıştı. 


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasına tepki gösteren İYİ Parti Bingöl Merkez İlçe Kurucu İlçe Başkanı Ragıp Tümen, “Her geçen gün artan işsizlikle Türkiye’nin ekonomisinin geldiği nokta ortadayken, vatandaş isyanını, yaşadığı sıkıntıları anlatmak için uğraşırken, ülkenin Cumhurbaşkanı henüz rahat rahat çıkmış konuşuyor. Üstelik sokakta vatandaşının esnafının yanında olarak sorun ve sıkıntılarını dinleyen parti genel başkanlarını gerçekleri anlattığı için tehdit dahi edebiliyor. Nasıl bir cümledir bu anlamış değilim. “Aç olanları buyrun siz doyurun” Bir cumhurbaşkanının uslubu böyle mi olmalı....Milleti aç, milleti işsiz…. Birçok vatandaş evine bir tane ekmeği bil götüremez duruma gelmiştir. Bizler bunun farkındayız. Bizler her daim sokakta vatandaşın yanındayız. Bu millette yapılanların farkında artık. Sandıkta cevap vereceği günü beklemektedir” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR