TÜFAD GÖKSEL’İN İSMİNİ YAŞATACAK

Spor 6 Eylül 2019 11:48
Videoyu Aç TÜFAD GÖKSEL’İN İSMİNİ YAŞATACAK
A
a

Bir süre önce kaybettiğimiz, Mersin’in yetiştirdiği önemli yıldızlardan olan ve Beşiktaş dahil olmak üzere Türkiye’de Süperlig takımlarında ter döken kaleci Göksel Gencer’in ismini Türkiye Futbol antrenörleri Derneği Mersin Şubesi (TÜFAD) yaşatacak. Göksel’in ismi, önümüzdeki hafta başlayacak olan Geleneksek Veteranlar Ligine verildi.

Başta Beşiktaş, Mersin İdmanyurdu ve Samsunspor'da da forma giymiş olan Milli Kaleci Göksel Gencer, geçtiğimiz Ocak ayında Mersin’deki evinde ölü olarak bulunmuştu. Mersin’in yetiştirdiği önemli yıldızlardan olan ve Beşiktaş dahil olmak üzere Türkiye’de Süperlig takımlarında ter döken kaleci Göksel Gencer’in vefatı Mersin Spor Kamuoyu’nu derin bir üzüntüye boğarken, Gencer’i Türkiye Futbol antrenörleri Derneği Mersin Şubesi (TÜFAD) unutmadı. TÜFAD Başkanı Mesut Bilir, önümüzdeki hafta başlayacak olan ve geleneksel hale gelen Veteranlar Ligi’ne Göksel Gencer’in ismini verdiklerini söyledi. 12 Eylül 2019’da saat 18’de başlayacak olan turnuvaya Macit Özcan Spor Tesisleri ev sahipliği yapacak. Turnuva 27 Ekim’de yapılacak olan final müsabakası ile son bulacak. 
 
16 TAKIM MÜCADELE EDECEK

Her yıl düzenledikleri ve 16 takımın katılacağı lig için kura çekiminin yapıldığını söyleyen Başkan Bilir, “TÜFAD Yönetimi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana sosyal projelere ağırlık verdik. Bu bağlamda da Mersin’in yetiştirdiği ve bugün aramızda olmayan sporcularımızın ismini çeşitli organizasyonlara verdik. Geleneksel hale getirdiğimiz Veteranlar Ligi startını önümüzdeki hafta veriyoruz. Kıran kırana geçen ve16 takımın 4 gurupta mücadele edeceği ligimize bu sene Kaleci Göksel Gencer’in ismini verdik” dedi. 
 
GÖKSEL ÖZEL BİR İNSANDI

Göksel’in hem sporcu hem de insani olarak Mersin sporunda çok önemli bir yere sahip olduğunu da söyleyen Başkan Bilir, “Göksel gibi karakterli ve insani yanı ağır basan çok fazla sporcu malesef yok. Bu sebeple geçtiğimiz Ocak ayında kaybettiğimiz Göksel’in vefatı bizleri derinden üzdü ve yaraladı. Derneğimizin de üyesi olan Göksel’in isminin yaşaması ve unutulmaması için TÜFAD Mersin Şubesi olarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Göksel’in futbol yaşantısı ve karakterinin tüm sporculara örnek olmasını istiyorum. Turnuvaya katılan tüm takımlarımıza da başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu. 
 
TURNUVAYA KATILAN TAKIMLAR

Anadolu Veteranlar, Akdeniz Veteranlar, BESYO Veteranlar, Silifke Veteranlar, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Karacailyas Veteranlar, Yol Veteranlar, Erdemli Veteranlar, Cengiz Topel Veteranlar, Çukurova Veteranlar, Toros Veteranlar, Tarsus Veteranlar, Camspor Veteranlar, Mersin Masterler, Yenişehir Veteranlar, Silifke Poyraz Veteranlar
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR