Spor

TÜFAD GÖKSEL’İN İSMİNİ YAŞATACAK

Bir süre önce kaybettiğimiz, Mersin’in yetiştirdiği önemli yıldızlardan olan ve Beşiktaş dahil olmak üzere Türkiye’de Süperlig takımlarında ter döken kaleci Göksel Gencer’in ismini Türkiye Futbol antrenörleri Derneği Mersin Şubesi (TÜFAD) yaşatacak. Göksel’in ismi, önümüzdeki hafta başlayacak olan Geleneksek Veteranlar Ligine verildi.

TÜFAD GÖKSEL’İN İSMİNİ YAŞATACAK

6 Eylül 2019 11:48
-A

+A

Başta Beşiktaş, Mersin İdmanyurdu ve Samsunspor'da da forma giymiş olan Milli Kaleci Göksel Gencer, geçtiğimiz Ocak ayında Mersin’deki evinde ölü olarak bulunmuştu. Mersin’in yetiştirdiği önemli yıldızlardan olan ve Beşiktaş dahil olmak üzere Türkiye’de Süperlig takımlarında ter döken kaleci Göksel Gencer’in vefatı Mersin Spor Kamuoyu’nu derin bir üzüntüye boğarken, Gencer’i Türkiye Futbol antrenörleri Derneği Mersin Şubesi (TÜFAD) unutmadı. TÜFAD Başkanı Mesut Bilir, önümüzdeki hafta başlayacak olan ve geleneksel hale gelen Veteranlar Ligi’ne Göksel Gencer’in ismini verdiklerini söyledi. 12 Eylül 2019’da saat 18’de başlayacak olan turnuvaya Macit Özcan Spor Tesisleri ev sahipliği yapacak. Turnuva 27 Ekim’de yapılacak olan final müsabakası ile son bulacak. 
 
16 TAKIM MÜCADELE EDECEK

Her yıl düzenledikleri ve 16 takımın katılacağı lig için kura çekiminin yapıldığını söyleyen Başkan Bilir, “TÜFAD Yönetimi olarak göreve geldiğimiz günden bu yana sosyal projelere ağırlık verdik. Bu bağlamda da Mersin’in yetiştirdiği ve bugün aramızda olmayan sporcularımızın ismini çeşitli organizasyonlara verdik. Geleneksel hale getirdiğimiz Veteranlar Ligi startını önümüzdeki hafta veriyoruz. Kıran kırana geçen ve16 takımın 4 gurupta mücadele edeceği ligimize bu sene Kaleci Göksel Gencer’in ismini verdik” dedi. 
 
GÖKSEL ÖZEL BİR İNSANDI

Göksel’in hem sporcu hem de insani olarak Mersin sporunda çok önemli bir yere sahip olduğunu da söyleyen Başkan Bilir, “Göksel gibi karakterli ve insani yanı ağır basan çok fazla sporcu malesef yok. Bu sebeple geçtiğimiz Ocak ayında kaybettiğimiz Göksel’in vefatı bizleri derinden üzdü ve yaraladı. Derneğimizin de üyesi olan Göksel’in isminin yaşaması ve unutulmaması için TÜFAD Mersin Şubesi olarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Göksel’in futbol yaşantısı ve karakterinin tüm sporculara örnek olmasını istiyorum. Turnuvaya katılan tüm takımlarımıza da başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu. 
 
TURNUVAYA KATILAN TAKIMLAR

Anadolu Veteranlar, Akdeniz Veteranlar, BESYO Veteranlar, Silifke Veteranlar, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Karacailyas Veteranlar, Yol Veteranlar, Erdemli Veteranlar, Cengiz Topel Veteranlar, Çukurova Veteranlar, Toros Veteranlar, Tarsus Veteranlar, Camspor Veteranlar, Mersin Masterler, Yenişehir Veteranlar, Silifke Poyraz Veteranlar
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

LÜLÜ: PES ETMEK YOK!

LÜLÜ: PES ETMEK YOK!

15:34 - 26 Ekim 2019

BRİÇ TURNUVASI SONA ERDİ

BRİÇ TURNUVASI SONA ERDİ

11:27 - 12 Eylül 2019

MERSİN TENİSİN MERKEZİ OLACAK

MERSİN TENİSİN MERKEZİ OLACAK

12:22 - 3 Eylül 2019

DERELİ BEİNSPORTS’TA

DERELİ BEİNSPORTS’TA

23:43 - 16 Ağustos 2019

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku