TOZOĞLU'NDAN, NUMAN KURTULUŞ'UN SÖZLERİNE TEPKİ

İYi Parti 16 Aralık 2020 14:54
Videoyu Aç TOZOĞLU'NDAN, NUMAN KURTULUŞ'UN SÖZLERİNE TEPKİ
A
a
Milliyeçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin HDP kapatılsın çağrısı siyasetin gündemindeki yerini koruyor. 
İYİ Parti Konya İl Başkanı Av.Gökhan Tozoğlu, Bahçeli'nin HDP'nin kapatılmasına ilişkin yaptığı açıklamaya AK Parti'den olumlu veya olumsuz bir beyanda bulunmadığna dikkat çekmesinin ardından konuyla ilgili iktidardan olumsuz yanıt geldi.
"MECLİS KÜRSÜSÜNDEN ATIP TUTMAKLA OLMUYOR O İŞLER"
Cumhur İttifakı'nın ortaklarından MHP'nin, HDP'nin kapatılmasına ilişkin çağrısına  Adalet  ve Kalkınma Partisi'nden olumlu veya olumsuz bir açıklama gelmediğine dikkat çeken ve sonrasında AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtuluş'un " Parti kapatmaların Türkiye'de olumlu sonuçları görülmedi" açıklamasının ardından bir açıklama yapan Tozoğlu;" Bahçeli'nin çağrısına evet deyin de görelim samimiyetinizi" dedi.
İYİ Parti Konya İl Başkanı Av.Gökhan Tozoğlu açıklamasında; " Dün bir soru yöneltmiş ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "HDP kapatılsın" önerisine AK Parti'nin olumlu veya olumsuz bir cevabı oldu mu demiştik. Bu sabah AK Parti GB. vekili Numan Kurtulmuş bu meseleyle ilgili olarak "parti kapatmaların ülkeye bir faydası görülmedi"demiş. Yani AK Parti prensip olarak HDP'nin kapatılmasına karşı. Meclis kürsüsünden atıp savurmakla, HDP'yi terörist ilan etmekle o işler olmuyor. Gür bir sesle Bahçeli'nin çağrısına evet deyin de görelim samimiyetinizi." şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR