Tozoğlu, ALINAN TEDBİR KARARLARINI DEĞERLENDİRDİ

İYi Parti 1 Aralık 2020 13:11
Videoyu Aç Tozoğlu, ALINAN TEDBİR KARARLARINI DEĞERLENDİRDİ
A
a
İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, Cumhurbaşkanlığı kabinesi sonrası alınan kararları değerlendirdi. Başkan Tozoğlu, gece saatlerinde yapılan sokağa çıkma kısıtlamasının salgının önlenmesinde istenileni tam karşılamayacağını, Çarenin ortalama iki hafta tam kapanma, ardından özellikle yurtdışından giriş ve ülke dışına çıkışları etkili şekilde denetlemek olduğunu söyledi.
"TEK ÇARE İKİ HAFTA TAM KAPANMADIR"
Başkan Tozoğlu soğa çıkma kısıtlamasının asıl insan hareketliliğinin olduğu saatler ve yerlerde yapılması gerektiğinin altını çizerek, "Hafta sonu sokağa çıkmak yasak; her gün akşam saat 21'den sabah 5'e kadar sokağa çıkmak yasak ancak asıl insan hareketliliğinin en yüksek olduğu gündüz saatlerinde sokağa çıkmak serbest.  Özellikle adliye gibi insan hareketliliğinin ve insan çeşitliliğinin en yoğun olduğu kuruluşlarda bir kısıtlamaya gidilmemesi salgının yayılışını artırmaktadır. Çok sayıda insanın çalıştığı işletmeler, fabrikalar, tesislerde bulaşma oranı ve hızı bu kadar yüksek iken bu alanlarda bir tedbire gidilmemesi düşündürücüdür.  Türkiye salgının ilk aşamasında da benzer tedbirlerle bir netice elde etmeyi amaçlamış ama başarılı olamamıştır. Çare ortalama iki hafta tam kapanma, ardından özellikle yurtdışından giriş ve ülke dışına çıkışları etkili şekilde denetlemektir" dedi.
SEKTÖRLER DESTEKLENMELİ
Devletin ciddi anlamda mağduriyet yaşayan sektörleri desteklemesi gerektiğini hatırlatan başkan Tozoğlu, "Günde en az 30 bin civarı insanımızın testinin pozitif çıktığı, yüzlerce insanımızın hayatını kaybettiği bu dönemde insan yaşamından daha değerli hiçbir şey yoktur. Ülkemizi yönetenlerin de bu bilince en kısa zamanda ulaşmalarını diliyoruz. Ayrıca devletin özellikle ciddi anlamda mağduriyet yaşayan sektörlerin devlet tarafından maddi anlamda desteklemesi elzemdir. Çok sayıda insanımızın işsiz kalma ihtimali büyük oranda artmıştır. İşletme sahipleri artık durumu sürdürememektedir. Devlet bugünler için vardır" şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR