Tozoğlu, "YAPILANDIRMA BAHANE, HACİZLER ŞAHANE"

İYi Parti 27 Kasım 2020 12:41
Videoyu Aç Tozoğlu, "YAPILANDIRMA BAHANE, HACİZLER ŞAHANE"
A
a
İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, "Öyle ki düşük bedelli kamu borçları için dahi haciz işlemleri uygulanmış ve vatandaşlar ciddi anlamda zor durumda bırakılmıştır. Yetkililerin amacı bu yöntem ile daha fazla insanın yapılandırma sistemine müracaat etmesini sağlamak ise bu sağlıklı bir yol değildir" dedi.
BU SAĞLIKLI BİR YOL DEĞİL
Bazı kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması yönündeki kanun teklifi TBMM Genel Kurulu'nda geçtiğimiz haftalarda kabul edilmişti. Ancak kabul edilişinin ardından Maliye Bakanlığı kamuya borcu olan birçok vatandaşın hesabına e-haciz yöntemi ile vatandaşların mağdur olmasına neden oldu. Konuya ilişkin açıklama yapan İYİ Parti Konya il başkanı Gökhan Tozoğlu, "Yetkililerin amacı bu yöntem ile daha fazla insanın yapılandırma sistemine müracaat etmesini sağlamak ise bu sağlıklı bir yol değildir" dedi.
E-HACİZ İLE ÇOK SAYIDA VATANDAŞ MAĞDUR EDİLMİŞTİR
Başkan Tozoğlu, "Kısa zaman önce çok sayıda vatandaşımızın beklediği ve yakından takip ettiği kamu alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin kanun TBMM'den geçerek yasalaştı. Her ne kadar tam arzu edilen düzenlemeleri içermese de birçok vatandaşımızın kamu borçlarını ödemelerine imkan sağlayan bu düzenleme birçok vatandaşımızın beklentisi idi. Ancak ne ilginçtir ki aylardır vatandaşların hesaplarına bloke işlemi uygulamayan Maliye Bakanlığı bu kanunun çıkması ile birlikte kamuya borcu olan birçok vatandaşın banka hesabına e- haciz işlemi uygulayarak vatandaşı mağdur etmektedir" dedi.
BU SÜREÇTE DEVLETİN BANKA HESAPLARINI KİLİTLEMESİ SAĞLIKSIZ BİR UYGULAMADIR
Düşük bedelli kamu borçları için dahi haciz işlemleri uygulandığını ve vatandaşların ciddi anlamda zor durumda bırakıldığını söyleyen Başkan Tozoğlu, " Yetkililerin amacı bu yöntem ile daha fazla insanın yapılandırma sistemine müracaat etmesini sağlamak ise bu sağlıklı bir yol değildir. Devlet, şeffaf ve öngörülebilirdir ve vatandaşına tuzak kurmaz, kurmamalıdır. Zaten çok sayıda insanımız pandemi sebebiyle kıt kanaat geçimini temin etmeye çalışırken bu süreçte devletin banka hesaplarını kilitlemesi sağlıksız bir uygulamadır ve bundan derhal vazgeçilmelidir"ifadelerine yer verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR