Tozoğlu, "Sektörlerin Ayakta Kalabilmeleri Desteklenmelidir"

İYİ Parti 18 Kasım 2020 14:49
Videoyu Aç Tozoğlu, "Sektörlerin Ayakta Kalabilmeleri Desteklenmelidir"
A
a
Koronavirüs salgınına ilişkin yeni tedbirlerin ele alındığı Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı sonrası kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kısıtlamaları aktardı.
İYİ Parti Konya İl Başkanı Gökhan Tozoğlu, Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan yeni önlemler paketinin yakında gelecek yeni yasakların da habercisi gibi göründüğünü söyledi.

"SEKTÖRLER DESTEKLENMELİ VE AYAKTA KALMALARI TEMİN EDİLMELİDİR"
Artık salgının ileri boyutlara ulaşmış ve tüm vatandaşlar açısından çemberin giderek daraldığını söyleyen başkan Tozoğlu,"Bu çerçevede devletin birtakım tedbirleri uygulaması kaçınılmazdır. Ancak bu yapılırken sektörden etkilenen işyeri sahipleri ile çalışanlar muhakkak korunmalıdır. Özellikle; kahvehaneler, düğün salonları, organizasyon firmaları, kafe ve restoranlar, berber ve kuaförler, okul servisleri ve süreçten etkilenen tüm sektörler mutlak surette desteklenmeli ve bu işletmelerin ayakta kalabilmeleri temin edilmelidir" dedi.
"UMARIM SALGINDAN ETKİLENEN VATANDAŞLARIMIZA DEVLET ŞEFKAT ELİNİ UZATIR VE DESTEKLER"
Pandemi koşullarının vatandaşı derinden etkilediğinin altını çizen başkan Tozoğlu şöyle konuştu:
"Son bir haftadır Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndaki görev değişimi ile ortaya çıkan iyimserlik havası umarız ki kısa vadede bozulmaz. Çünkü devletimizin dış ve iç borcu yüksektir, üretime dayanan ekonomi oturmamıştır, vatandaşlarımız dertli ve borçludur. Üstüne bir de pandemi koşulları tüm vatandaşımızı derinden etkilemektedir. Temennimiz odur ki salgını daha büyük sorunlara yol açmadan atlatırız ve salgından etkilenen vatandaşlarımıza devlet şefkat elini uzatır ve destekler. Aksi halde vatandaşımızın hali üzücüdür."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR