TOZOĞLU: “500 TL'NİN MAALESEF Kİ DERDE DERMAN OLMAYACAĞI AŞİKARDIR”

İYi Parti 7 Aralık 2020 08:27
Videoyu Aç TOZOĞLU: “500 TL'NİN MAALESEF Kİ DERDE DERMAN OLMAYACAĞI AŞİKARDIR”
A
a
 İYİ Parti Konya İl Başkanı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Altay’ın duyurduğu 500 TL’lik yardımla ilgili açıklamasında, “Özellikle hayat pahalılığının geldiği aşama, dükkân kiralarının yüksekliği ve mecburi birtakım giderlere bakıldığında aylık 500 TL'nin maalesef ki derde derman olmayacağı aşikardır” dedi.

 Türkiye genelinde on binlerce esnaf ve işletmeci COVİD – 19’dan etkilendi ve maddi olarak zorluklar yaşamaya başladılar. Konuyla ilgili İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu tarafından Konya Büyükşehir Belediyesi’ne çağrıda bulunularak, esnafa ve işletmeciye destek olunması çağrısında bulunuldu. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da bu çağrıya cevap vererek Konya esnafına Aralık ve Ocak aylarında 500’er TL yardım yapılacağını bildirdi. Yardımın bildirilmesinin ardından İl Başkanı Tozoğlu, yazılı bir açıklama yaparak, yardımın yetersiz olacağını ifade etti.

“BU YAKLAŞIM ESNAFA DESTEK OLMA İRADESİ ANLAMINDA ÖNEMLİ ANCAK YETERLİ DEĞİLDİR”
 500 TL değerindeki yardımın yetersiz geleceğine vurgu yapan İl Başkanı Tozoğlu, “Konya Büyükşehir Belediyesi, pandemiden etkilenen esnafa destek olma çağrımıza karşılık, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Uğur İbrahim Altay bir açıklama yapmış ve pandemiden etkilenen esnaflarımızın bir kısmına Aralık ve Ocak ayında 500'er TL nakdi yardım yapılacağını ifade etmiştir. Bu yaklaşım esnafa destek olma iradesi anlamında önemli ancak yeterli değildir. Özellikle hayat pahalılığının geldiği aşama, dükkân kiralarının yüksekliği ve mecburi birtakım giderlere bakıldığında aylık 500 TL'nin maalesef ki derde derman olmayacağı aşikardır” dedi.
“DESTEĞİN EN AZ 2 BİN 300 TL TUTARINDA OLMASI VE SÜREKLİLİK ARZ ETMESİ GEREKİYOR”
En az asgari ücret değerinde bir yardımın yapılması gerektiğine vurgu yapan Başkan Tozoğlu, “Bu çerçevede yapılacak desteğin en az bir asgari ücret 2 bin 300 TL tutarında olması ve süreklilik arz etmesi bir gerekliliktir. Ayrıca açıklanan destek verilecek sektörlerin sayısı oldukça azdır. Elbette ki kahvehane işletmecileri, servis şoförleri, kantin işletmecileri gibi alanlar büyük sıkıntı altındadır. Ancak bu sektörlerin dışında da ciddi sorunlar yaşayan alanlar vardır. Onların sorunlarının da giderilmesi elzemdir. Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Altay'a bu süreçte tavsiyemiz başta Sn. Mansur Yavaş olmak üzere sosyal belediyeciliğin tarihini yeniden yazan belediye başkanlarının uygulamalarını yakından takip etmesidir. Aksi halde pandemi sürecindeki performansı koskoca bir fiyaskodur. Bu hassasiyetlerle İYİ Parti Konya İl Teşkilatı olarak, belediyenin çalışmalarını yakından takip ettiğimizi ve halkımızın menfaatine olan her meseleyi gündeme getireceğimizi ilan ediyor saygılar sunuyoruz” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR