Mersin

Toroslar’da Büyük Hile Tespit Edildi

Toroslar ilçesinde seçim sonuçlarına yapılan itirazlar Cumhuriyet Halk Partisi’nin aleyhine sonuçlanırken yapılan usulsüzlükler ve hileler tespit ediliyor.

Toroslar’da Büyük Hile Tespit Edildi

8 Nisan 2019 17:12
-A

+A

31 Mart Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Süleyman Dalkılıç ilçede büyük bir heyecan yaratmıştı. Bu heyecanın 1 Nisan’da belediye başkanlığına Süleyman Dalkılıç’ın oturması beklenirken seçim sonuçları beklenenin tam aksi sonuçlandı. Dalkılıç 5 bin oy farkla seçimi kaybetti. Fakat yapılan itirazların hiçbiri kabul edilmeyerek belediye başkanlığı MHP’nin adayı Atsız Afşin Yılmaz’a verildi. 
 
Toroslar’da 5 mahallenin seçim sonuçları incelendiği vakit büyük hile tespit edildi. Islak imzalı tutanaklar ile Yüksek Seçim Kurulu sonuçları ve diğer partilerin sonuçları karşılaştırıldığında yapılan hile ortaya çıkarıldı. Yapılan büyük hilenin asıl ayağı adliyeye götürülen ıslak imzalı tutanaklarda başlıyor. YSK sistemine girilmesi için hazırlanan tutanak diğer partilerin tutanaklarından bağımsız bir şekilde hazırlanıyor ve isteme bu hazırlanan tutanak girildi.
 
Demirtaş, Turunçlu, Portakal, Alsancak ve Mustafa Kemal mahalleleri CHP’nin en güçlü olduğu mahallelerden biriydi. Bunu fırsat bilenler bu mahallelerde 350’ye yakın sandıkta yaklaşık 10 bin oy usulsüz bir şekilde MHP’nin adayına geçirildi. CHP’nin aldığı oyların büyük bir kısmı geçersiz sayıldı. Bu şekilde Dalkılıç’ın aldığı oylar YSK verilerine eksik yazıldı.
 
Cumhuriyet Halk Partisi Toroslar ilçe yönetimi konuyla ilgili İl Seçim Kurulu ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme çıkışı açıklama yapan CHP Toroslar ilçe başkanvekili Cumali Akbaş "Görüşmemiz sonrasında il seçim kurulu yaptığımız itirazların henüz cevaplanmadığını ve sürecin devam ettiğini söyledi. MHP adayının mazbatasını almasının önemli olmadığını ve itiraz süreci CHP lehine döndüğünde mazbata size verilecek denildi" şeklinde konuştu
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Celal Doğru 8 Nisan 2019 18:23

Süper bir gelişme hadi hayırlısı

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku