Toroslar’da Büyük Hile Tespit Edildi

Mersin 8 Nisan 2019 17:12
Videoyu Aç Toroslar’da Büyük Hile Tespit Edildi
A
a

Toroslar ilçesinde seçim sonuçlarına yapılan itirazlar Cumhuriyet Halk Partisi’nin aleyhine sonuçlanırken yapılan usulsüzlükler ve hileler tespit ediliyor.

31 Mart Yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Süleyman Dalkılıç ilçede büyük bir heyecan yaratmıştı. Bu heyecanın 1 Nisan’da belediye başkanlığına Süleyman Dalkılıç’ın oturması beklenirken seçim sonuçları beklenenin tam aksi sonuçlandı. Dalkılıç 5 bin oy farkla seçimi kaybetti. Fakat yapılan itirazların hiçbiri kabul edilmeyerek belediye başkanlığı MHP’nin adayı Atsız Afşin Yılmaz’a verildi. 
 
Toroslar’da 5 mahallenin seçim sonuçları incelendiği vakit büyük hile tespit edildi. Islak imzalı tutanaklar ile Yüksek Seçim Kurulu sonuçları ve diğer partilerin sonuçları karşılaştırıldığında yapılan hile ortaya çıkarıldı. Yapılan büyük hilenin asıl ayağı adliyeye götürülen ıslak imzalı tutanaklarda başlıyor. YSK sistemine girilmesi için hazırlanan tutanak diğer partilerin tutanaklarından bağımsız bir şekilde hazırlanıyor ve isteme bu hazırlanan tutanak girildi.
 
Demirtaş, Turunçlu, Portakal, Alsancak ve Mustafa Kemal mahalleleri CHP’nin en güçlü olduğu mahallelerden biriydi. Bunu fırsat bilenler bu mahallelerde 350’ye yakın sandıkta yaklaşık 10 bin oy usulsüz bir şekilde MHP’nin adayına geçirildi. CHP’nin aldığı oyların büyük bir kısmı geçersiz sayıldı. Bu şekilde Dalkılıç’ın aldığı oylar YSK verilerine eksik yazıldı.
 
Cumhuriyet Halk Partisi Toroslar ilçe yönetimi konuyla ilgili İl Seçim Kurulu ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme çıkışı açıklama yapan CHP Toroslar ilçe başkanvekili Cumali Akbaş "Görüşmemiz sonrasında il seçim kurulu yaptığımız itirazların henüz cevaplanmadığını ve sürecin devam ettiğini söyledi. MHP adayının mazbatasını almasının önemli olmadığını ve itiraz süreci CHP lehine döndüğünde mazbata size verilecek denildi" şeklinde konuştu
1000
icon
Celal Doğru 8 Nisan 2019 18:23

Süper bir gelişme hadi hayırlısı

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR