TOPLU TAŞIMADA HES KODU ZORUNLU OLDU

Mersin 13 Kasım 2020 23:47
Videoyu Aç TOPLU TAŞIMADA HES KODU ZORUNLU OLDU
A
a
BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘HES KODUNUN ULAŞIM KARTLARINA NASIL TANIMLANACAĞINI’ İÇERİR GRAFİK
 Mersin Büyükşehir Belediyesi, İçişleri Bakanlığı’nın valiliklere gönderdiği genelge uyarınca kişiselleştirilmiş seyahat kartları ile Sağlık Bakanlığı uygulaması olan HES (Hayat Eve Sığar) konusunda vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor.
 COVID-19 tanılı ya da temaslı kişilerin toplu taşıma araçlarını kullanmamalarını sağlayacak olan HES uygulaması konusunda vatandaşların bilgilendirilmesi amacıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Müdürlüğü’ne bağlı Toplu Taşıma Grup Amirliği tarafından, yurttaşların rahat bir şekilde anlayacağı ve HES kodlarını hangi yolları izleyerek alabilecekleri ve kartlarına nasıl tanımlatabileceklerini içeren grafik hazırladı.
Entegrasyonu sağlaması gerekiyor
Büyükşehir’in toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşların kişiselleştirilmiş seyahat kartları ile HES kodunun entegrasyonunu sağlaması gerekiyor. 
 Büyükşehir’e ait toplu taşıma araçlarını kullanan, COVID-19 tanısı konulmayan ve temaslı olmayan kart sahibi vatandaşlar hes.mersin.bel.tr’yi ziyaret edip, gerekli adımları takip ederek otobüs seyahat kartları ile HES kodu entegrasyonunu sağlayabilecek.
Bu adrese giren vatandaşlar açılan ekranda HES kodu, T.C. kimlik numarası/pasaport numarası, ulaşım kartı veya bilet numarasını girerek tanımla sekmesinden entegrasyonu gerçekleştirebilecek.
Bu entegrasyon sayesinde temaslı olan kişilerin kişisel seyahat kartları, izolasyon süresi boyunca otomatik olarak askıya alınacak. COVID-19 tanılı ya da temaslı kişi böylelikle toplu taşıma araçlarını kullanamayacak.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR