TOPBAŞ: -“KÖKLÜ BİR DEĞİŞİKLİK TÜRKİYE’Yİ RAHATLATACAKTIR”

Deva Partisi 26 Kasım 2020 14:24
Videoyu Aç  TOPBAŞ: -“KÖKLÜ BİR DEĞİŞİKLİK TÜRKİYE’Yİ RAHATLATACAKTIR”
A
a
 Konya’da gerçekleşecek DEVA Partisi Konya İl Kongresi öncesi yazılı bir açıklama yapan Deva Partisi Genel Merkez Yöneticisi Mahmut Sami Topbaş, “20 yıl önce nasıl ki hükümet değişikliği Türkiye’yi rahatlatmışsa, şimdi bir bakan değişikliği dahi kısmi rahatlamaya neden olabiliyorsa, emin olunuz ki köklü bir değişiklik Türkiye’yi rahatlatacaktır” dedi.
 DEVA Partisi 27 Kasım Cuma Günü Kurucu Genel Başkan Ali Babacan’ın katılımıyla gerçekleştireceği Konya İl Kongresine hazırlanıyor. Bu kapsamda Deva Partisi Genel Merkez Yöneticisi Mahmut Sami Topbaş, yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamasında Türkiye’de hükümet değişikliğinin yeniden her şeyi yoluna sokacağına değinen Topbaş, Konya’nın ve Türkiye’nin yönetimi için dinamik bir kadroya sahip olduklarını belirterek şu ifadeleri kullandı:
“TÜM TIKANMIŞLIKLARINI ÇÖZECEK BİR ANLAYIŞ VE KADRO İLE HAZIRIZ”
“Türkiye’nin yönetim sorunlarını, tüm tıkanmışlıklarını çözecek bir anlayış ve kadro ile hazırız. Bu yolda destek ve dualarınızı yanımızda hissetmek, görmek en büyük motivasyon kaynağımızdır. Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın katılımları ile cuma günü il kongremizi gerçekleştireceğiz. Deva Partisi’nin tecrübe ile gençliğin dinamizmini buluşturan kadroları gerek ülkemizin gerekse hizmetin en güzeline layık, gözbebeğimiz Konya’mızın yönetimi için dimdik ayakta ve hazırdır. Mevcut iktidar partisinin kurulduğu günleri hatırlayınız. Ekonomi yönetilemez hale gelmiş, işsizlik, adaletsizlik almış başını gidiyordu. Türkiye tam bir yönetim kaosu yaşıyordu. 
“BİR GÖNÜL DAĞINIKLIĞI, ODAKLANMA SORUNU VE KADROLAR ARASI ÇEKİŞME YAŞANMAKTADIR”
 Maalesef şimdi de tarih tekerrür etmektedir. Türkiye tıkanmıştır. Döviz-kur sarkaçları ile millet fakirleşirken kapalı kapılar ardında kimlerin zenginleştirildiği bilinmemektedir. Pandeminin ağırlaştırdığı şartlar, sağlığımızla birlikte ekonomimizi de darmadağın etti. Maalesef, yönetme sorumluğu üzerinde olanlar vakitlice ve gerekli tedbirleri almamışlar, alamamışlardır. Zira büyük bir gönül dağınıklığı, odaklanma sorunu ve kadrolar arası çekişme yaşanmaktadır. Esnaf, çiftçi kan ağlamaktadır. Geniş halk kesimleri giderek umudunu yitirmekte, geleceğe güvenle bakamamaktadır. 
“HÜKÜMET İBAN PAYLAŞIP VATANDAŞTAN YARDIM İSTEMEKTE”
 Pandemi döneminde Mart-Nisan-Mayıs aylarında vergi ve sigorta ödemeleri Ekim-Kasım-aralık Ayları’na ertelenmiştir. İçinde bulunduğumuz bu aylarda çift vergi ve sigorta ödemesi söz konusudur. Yapılandırmayı içinde barındıran torba yasanın bu soruna çözüm olması beklenmekte iken küçük ve ortaboy işletmelerimiz hayal kırıklığı yaşamış ve bu ödemeler kapsam dışı kalmıştır. Bu yapılandırma kimin işine yaramıştır? Pek çok dünya ülkesi vatandaşına hibe dağıtırken, hükümet İBAN paylaşıp vatandaştan yardım istemekte, işletmecisine faizle borç vermektedir. Halen mahalli idarelerde doymuşluk, yorgunluk, yılgınlık ve refleks eksiği had safhaya ulaşmıştır. Büyük belediyelerin kaybı dahi iktidar partisini kendine getirmemiştir.
 “İKTİDARIN GÖREVİ VE GÖREVİN GEREĞİ SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRMESİ MÜMKÜN GÖZÜKMEMEKTEDİR”
 Bürokrasi abandone olmuş, hükümete değişiklikleri dönemlerinde olduğu gibi yönetilemez hale gelmiş, hiyerarşi alt üst olmuş, izler birbirine karışmıştır. Bürokrasi halen aparkat yemiş boksör gibidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişten sonra sınırlı sayıdaki ve kendi içinde kavgalı bir yapı tüm sistemi adeta fetih mantığı ile ele almış, şımarık, hoyrat ve hırçınlıkla hareket etmiştir, etmektedir. Millet bu iktidara her şeyini vermiştir. Ancak gelinen noktada iktidarın görevi ve görevin gereği sorumlulukları yerine getirmesi mümkün gözükmemektedir. Girilen gizli-açık ittifakların yön ve istikrar sorunu doğurduğu aşikardır.
“Gençlik ve aile yapımızın bütünlüğü kırmızı alarm vermektedir”
 Bu süreçte toplumu bir arada tutan değerlerimizin sürdürülebilirliği ihmal edilmişliğin ötesinde örselenmiştir, aşındırılmıştır. Gençlik ve aile yapımızın bütünlüğü kırmızı alarm vermektedir. 20 yıl önce nasıl ki hükümet değişikliği Türkiye’yi rahatlatmışsa, şimdi bir bakan değişikliği dahi kısmi rahatlamaya neden olabiliyorsa, emin olunuz ki köklü bir değişiklik Türkiye’yi rahatlatacaktır. 20 yıl önce de ülkenin tıkanmışlığına bir umut ve çözüm olarak kurulan bir siyasi harekete omuz vermiştim.  Konyamız’ın büyük çoğunluğu da bizlere destek vermişti. Bugün de ülkemize DEVA olacak partimizin kurucularından olmaktan gururluyum. Konyamız’ın yine bizi destekleyeceğine inancım tamdır. 
“KONYA’MIZ DA LAYIK OLDUĞU YARINLARA DEVA İLE ULAŞACAKTIR”
O halde şimdi diyoruz ki; Korkma Türkiye! Milletim endişe etme! Tüm sorunların DEVA’sı var. Tüm birikmiş ve muhtemel sorunları çözecek taptaze, dipdiri bir kadro Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan’ın liderliğinde göreve talip ve hazırdır. Konya bizim medeniyetimizin kalbidir, merkezidir. Konya’mız da layık olduğu yarınlara DEVA ile ulaşacaktır. İl Kongremiz’in hayırlara vesile olmasını diliyor, İl Başkanımız’ın ve ekibinin bu zorlu süreçte şehrimize ve milletimize layık hizmetleri yerine getirmek için gece gündüz demeden çalışacağına yürekten inanıyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR