Mersin

TISİAD’TAN BAŞKAN SEÇER’E ZİYARET

Türkiye-Irak Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç, beraberinde Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan ile birlikte Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’I ziyaret ederek Irak’ın Erbil kentinde düzenlenecek olan 2. Türkiye-Irak (IKBY) Ticaret ve Yatırım Zirvesi’ne davet etti.

TISİAD’TAN BAŞKAN SEÇER’E ZİYARET

6 Eylül 2019 18:00
-A

+A

Türkiye-Irak Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç ve Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, beraberinde bir heyetle birlikte Mersin büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i makamında ziyaret etti. 28-30 Eylül tarihleri arasında Irak’ın Erbil kentinde düzenlenecek olan Türkiye-Irak (IKBY) Ticaret ve Yatırım Zirvesi’nin 2.sine Başkan Seçer’i de davet eden Nevaf Kılıç, “Türkiye ile Irak arasında hem ticari hem de ekonomik olarak çok güçlü bir bağ var. Bu bağların daha da kuvvetlendirmek ve daha üst seviyelere çıkarmak için TISİAD olarak biz üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Bu bağlamda da Zirvenin 2.sini vakit kaybetmeden hayata geçirdik” dedi.
 
TÜRKONFED İLE ORTAK HAREKET EDİLECEK

Türkiye Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ile zirveyi ortaklaşa düzenleyeceklerini de söyleyen Kılıç, “Hem Irak adına hem de Türkiye adına bölgede ciddi bir pazar oluşmuş durumda. Bu pazarın daha da verimli kullanılması adına her iki ülke de gerekli hassasiyeti gösteriyor. Zirve ile birlikte her iki ülkenin iş insanları ve yatırımcıları ikili görüşmeler yaparak ciddi bir ekonomi oluşturuyor. Onun için bu tür organizasyonlara önem veriyoruz” şeklinde konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Belediye olarak üzerlerine düşen görevi yapacaklarını söyledi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku