TISİAD DARGEÇİT KAYMAKAMI VE BELEDİYE BAŞKANIYLA BİR ARAYA GELDİ

Gündem 9 Kasım 2020 18:18
Videoyu Aç TISİAD DARGEÇİT KAYMAKAMI VE BELEDİYE BAŞKANIYLA BİR ARAYA GELDİ
A
a
Mardin’in Dargeçit ilçesinde ziyaretler gerçekleştiren Türkiye Irak Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TISİAD), ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkanıyla bir araya geldi.
 Türkiye ve Irak arasındaki ticaret hacminin genişlemesi noktasında adımlar atan TISİAD, bu kapsamda ziyaretler gerçekleştirerek, yeni adımları atıyor. Bu kapsamda TISİAD Genel Başkanı Nevaf Kılıç ve yöneticilerinin katılımıyla, Mardin’in Dargeçit ilçesinde gerçekleştirilen ziyarette İlçe Kaymakamı Doğan Kelemek ve İlçe Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy ziyaret edildi. Ziyaretler kapsamında ilçenin ihtiyaçları ve Irak ile olan ilişkilerde üstlenebileceği rol konuşuldu.
“İLÇEMİZ ADINA GÜZEL ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”
 Ziyaretler hakkında bilgi veren “COVİD-19 sebebiyle maalesef 2020 yılı ülkemiz için zor geçti. Komşu ülkelerle yapılan ticaretlerde büyük düşüşler yaşandı. Bu noktada TISİAD olarak Irak’la ticaretin canlandırılması konusunda önemli adımlar atıyoruz.  Mardin’imizin Dargeçit ilçesine yaptığımız ziyarette bu adımlardan biri. Dargeçit’te Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Cüneyt Aksoy ve İlçe Kaymakamımız Sayın Doğan Kemelek ile bir araya geldik. Sohbetlerimizde ilçenin gelişmesi noktasında ve Irak’la olan ilişkilerin gelişmesi noktasında yapabileceklerimizi konuştuk. Düşüncelerimizi ve fikirlerimizi çok önemsediler. Bize gösterdikleri misafirperverlik ve ilgi için kendilerine çok teşekkür ederiz. İlerleyen dönemde ilçemiz adına çok güzel çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR