Mersin

TISİAD’DAN İMAMOĞLU’NA ZİYARET

Türkiye-Irak Sanayici ve İşadamları Derneği (TISİAD) heyeti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret ederek Irak ile ilgili projeleri masaya yatırdı.

TISİAD’DAN İMAMOĞLU’NA ZİYARET

14 Temmuz 2019 13:12
-A

+A

Türkiye-Irak Sanayici ve İşadamları Derneği (TISİAD) Genel Başkanı Nevaf Kılıç, Dernek Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer ve Derneğin İstanbul temsilcisi Nizamettin Acar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu makamında ziyaret ederek, İmamoğlu’na yeni görevinde başarı temennisinde bulundular. Ziyarette konuşan TISİAD Genel Başkanı Nevaf Kılıç, Bilim kurulu başkanı prof.Dr.Ahmet özer ve İstanbul temsilcisi Nizamettin Acar derneğin misyonu ve vizyonu ile ilgili İmamoğlu’na kısa bir brifing sundular.Irak ile ilgili yaptıkları proje ve çalışmalar hakkında bilgiler verdiler. Başkan İmamoğlu’nu Irak’a davet ettiler.,“Irak Türkiye ekonomisi ve sınır güvenliği açısından önemli bir bölge. Buranın Türk Yatırımcılar açısından ciddi bir pazar olduğunu söylememiz mümkün. Bu açıdan Derneğimiz hem ekonomik ilişkilerin üst seviyelere çıkması hem de iki ülke arasındaki ilişkilerin daha güçlü temellere dayanması açısından çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu noktada sizleri de Irak’a davet ediyoruz” dediler.

KARDEŞ ŞEHİR TEKLİFİ

Başkan İmamoğlu’na Irak’ın Erbil ve Bağdat şehirleri ile kardeş şehir olmaları teklifinide ilettiler “Irak’ın söz konusu kentleri İstanbul ile kardeş şehir olmaya hazır durumda. Sizler de uygun görürseniz ilişkilerin üst seviyelerde ulaşması için Erbil ve Bağdat 'ı İstanbul ile kardeş şehir yapalım. Bu sayede İstanbul’daki Belediyecilik bilgi ve tecrübelerinizi oraya aktarma şansını bulursunuz. Bizleri Kabul ettiğiniz ve misafirperverliğiniz için de ayrıca teşekkür etmek istiyoruz” ifadelerini kullandılar.

İMAMOĞLU: IRAK İÇİN DESTEĞE HAZIRIZ

Ziyarette söz alan TISİAD Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer ise Başkan Ekrem İmamoğlu’nu İstanbul Beylikdüzü Belediye Başkanlığı döneminden tanıdığını ve takip ettiğini belirterek, “Sayın Başkanı Beylikdüzü’nden, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına uzanan süreçte çok iyi takip ettim ve hizmetlerine tanık oldum. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak büyük projelere imza atacağından eminim. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. Başkan Ekrem İmamoğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Irak için her zaman TISİAD’a destek olmaya hazır olduklarını söyledi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Mezitli’de Genç Başkan

Mezitli’de Genç Başkan

17:39 - 28 Haziran 2019

CHP binasına saldırı

CHP binasına saldırı

23:56 - 21 Şubat 2019

CHP Toroslar adayı belli oldu

CHP Toroslar adayı belli oldu

08:18 - 12 Şubat 2019

CHP’de MYK toplandı

CHP’de MYK toplandı

16:24 - 3 Ocak 2019

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku