Tevfik Soydan'dan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Mesajı

Siyaset 30 Haziran 2020 14:32
Videoyu Aç Tevfik Soydan'dan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Mesajı
A
a

Tevfik Soydan'dan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Mesajı

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı

Akdeniz Akademi Kurucu Müdürü ve Matematik Öğretmeni Tevfik Soydan, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı. 

Soydan, “Türk denizciliği bugün ulaşmış olduğu düzeyi, Cumhuriyet’e, Cumhuriyet’in kazanımı olan Kabotaj Kanunu’na, o ilk yılların inanılmaz çabalarıyla elde edilen düzenlemelere ve sonuçlarına borçludur. Bugün taşımacılıktan balıkçılığa, gemi inşa ve onarımından sigortacılığa, deniz turizminden limancılığa, denizaltı ve liman inşaatçılığına, ikmal hizmetlerinden deniz eğitimine, denizciliğin her alanında gösterdiğimiz gelişme ve başarılar, Cumhuriyet’in ve onun ilk yıllarında elde edilmiş olan Kabotaj Hakkının yarattığı olağanüstü imkân sayesindedir.
Bu duygu ve düşüncelerle tarihimizin tüm büyük denizcilerini, deniz savaşlarında, deniz kazalarında hayatını kaybeden bütün şehitlerimizi, bu mesleğe emeği geçen ve ebediyete intikal eden tüm denizcilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, bu sektörün gelişmesinde ve ilerlemesinde emeği geçen tüm denizcilerin ve tüm halkımızın Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nı kutluyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR