CHP

TEMSİLDE EŞİTLİK OLMADAN ADALET OLMAZ

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, kadın bedeni ve yaşamı üzerine kurulan hegemonyayı kırmak için kadınların siyasette daha çok yer alması gerektiğine vurgu yaparak, Meclis üyeliklerinde kadın temsiliyetinin yüzde 50 olması gerektiğini söyledi.

TEMSİLDE EŞİTLİK OLMADAN ADALET OLMAZ

12 Şubat 2019 09:16
-A

+A

 
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, belediye meclis üyelikleri belirlenmeden önce yaptığı açıklamada, kadın adayların en az yüzde 50 olması gerektiğini söyledi.
Belediye başkan adaylıklarında kadınların tüm mücadelesine rağmen temsilde yer alamadığını hatırlatan Başkan Köse, meclis üyeliklerinde temsilin sağlanmasını istedi.
Temsilde adaletin olmadığı yerde toplumsal adaletten de bahsedilemeyeceğini ifade eden Başkan Köse, “Her kentte Meclis üyeliklerinde birinci sıralar kadınlara verilmeli. Meclis üyeliklerinde yüzde 50 kadın olmalı. Biz ayrıcalık istemiyoruz. Hakkımız olanı almak için mücadele ediyoruz. Seçmenin yarısını kadınlar oluşturuyorsa temsiliyette de yüzde 50 oranında kadın olmalıdır” dedi.
Kadınlara da çağrı yapan Başkan Köse, “ Eğer biz kadınlar gücümüze inanırsak, sorunu birbirimizde aramazsak başarılı oluruz. Bu memleket bizim. Çocuklarımızın aydınlık geleceği için memleketimize sahip çıkacağız. Bu memleketin kadın gücüne, kadın mücadelesine ihtiyacı var. Kadınlar için Mart’ın sonu bahar olacak” ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku