TDP’Lİ BAŞKAN BİLGİN, “TÜRKİYE’NİN HER BÖLGESİNDEN ANKARA’YA KORONA GETİRDİLER”

Gündem 24 Mart 2021 15:49
Videoyu Aç TDP’Lİ BAŞKAN BİLGİN, “TÜRKİYE’NİN HER BÖLGESİNDEN ANKARA’YA KORONA GETİRDİLER”
A
a
Ankara’da gerçekleşen AK Parti kongresi ile ilgili konuşan Türkiye Değişim Partisi (TDP) Çankaya İlçe Başkanı Alper Bilgin, “Türkiye’nin her bölgesinden Ankara’ya korona getirdiler” dedi.
AK Parti Ankara’da 7. Olağan Kongresini gerçekleştiriyor. Kongre öncesi Türkiye’nin birçok ilinden Ankara’ya otobüslerle partili vatandaşlar getirildi. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerle otobüslerde pandemi önlemlerinin alınmadığı, maske ve sosyal mesafenin göz ardı edildiği fark edildi. Gelişmelerle ilgili TDP Çankaya İlçe Başkanı Alper Bilgin açıklama yaptı. 
“KABUL EDİLEBİLİR BİR DURUM DEĞİL”
Kongrede ve öncesinde ortaya çıkan görüntülerin kabul edilemez olduğuna değinen İlçe Başkanı Bilgin, “Ayıp! Kesinlikle ayıp. Önlemlerin ilk alındığı günden bu yana bir seneden fazla zaman geçti. Sağlık çalışanlarımız şehit oldu, öğrencilerimiz eğitimden uzak kaldı, esnafımız dükkanlarına kilit vurdu, yüzbinlerce insan işsiz kaldı, intiharlar gerçekleşti. Hepsi pandeminin Türk toplumu üzerine etkilerinden sadece birkaçı. Bu üzüntü veren gelişmeler içimizi yakarken ne yazık ki AKP kongresinde tüm kurallar ihlal ediliyor. Bugünkü kongrede Türkiye’nin her bölgesinden Ankara’ya korona getirdiler. Sosyal medyadaki görüntüleri ve bunun haricinde bize ulaşan görüntülerde hiçbir önlem alınmadığını görebiliyoruz. Kabul edilebilir bir durum değil. Milletimizin, en çok da sağlık çalışanlarımızın emeklerine bir hakaret” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR