TDP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ DEMİR, 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİ KUTLADI

TDP 17 Mart 2021 18:08
Videoyu Aç TDP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE PARTİ SÖZCÜSÜ DEMİR, 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİ KUTLADI
A
a
Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mehmet Ali Demir, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde kutlama mesajı yayımladı.
Birinci Dünya Savaşı’nın en zorlu ve en önemli cephelerinden birisi olan Çanakkale’de kazanılan zaferin 106. yıl dönümünde Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mehmet Ali Demir, bir kutlama mesajı yayımladı. Demir mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Destanlar kahramanlıklarla, kanla, acıyla yazılır, zorluklara karşı bir milletin inanç ve azimle verdiği mücadele sonucu yazılır ve bizler o kadar şanslı bir milletiz ki Çanakkale’de destan yazmış bir ecdada sahibiz. 18 Mart 1915 tarihinde zaferle sonuçlanan bu destanın 106. yılında coşkumuz, sevgimiz, minnetimiz hiç eksilmedi. Her gün o zaman verilen mücadelenin ne kadar önemli olduğunu, bizleri nasıl bir geleceğe taşıdığını daha iyi anlıyoruz. 
 Yüzbinlerce şehidin kanıyla sulanan Çanakkale toprakları bugün milletimizin en çok sahip çıkması gereken bölgelerinden birisidir. Oradaki destanın önemi, Dünya’nın Çanakkale’deki zaferimizden sonra nasıl bir hal aldığı genç nesillere en güzel şekilde aktarılmalıdır. Özellikle ilk okul çağındaki çocuklarımız, mutlaka Çanakkale ruhunu yaşamalı ve o topraklara bir kere olsun ayak basmalıdır. Çanakkale’yi bileni Çanakkale’yi tanıyan, 1915 ruhunu hisseden bir genç ülkesini geleceğe daha emin adımlarla taşıyacaktır. 
Bu düşünce ve duygularla 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün 106. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün şehitlerimizi ve Çanakkale’de Türk adını tarihe altın harflerle yazan bütün vatan kahramanlarımızı; sevgi, saygı, rahmet, minnet ve özlemle anıyor, destansı zaferimizi coşku ve heyecanla kutluyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR