Tayar Tahiroğlu'nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Mersin 28 Ekim 2020 08:34
Videoyu Aç Tayar Tahiroğlu'nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
A
a

Tayar Tahiroğlu'nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu,
"TÜRKİYE CUMHURIYETİ’NİN KURULMASI, DÜNYA TARIHİNİN ÖNEMLI BAŞARILARINDAN BİRIDİR"

CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeni ile yayınladığı mesajında,"Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde milletimizin azmiyle yürütülen Milli Mücadele’nin ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, dünya tarihinin önemli başarılarından biridir" dedi.
Başkan Tahiroğlu,"Bugün ülkemizin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97’inci yıldönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız. Salgın dolayısı ile istenildiği coşkuda yaşanılmasa da bizler ilçe örgütü olarak bayramımızı kutlayacağız" dedi.
Tahiroğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:
" Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde milletimizin azmiyle yürütülen Milli Mücadele’nin ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, dünya tarihinin önemli başarılarından biridir. Bugün, bağımsız, özgür bir devlet olarak yeniden ayağa kalktığımız, demokratik, sosyal bir hukuk devleti şekliyle Cumhuriyeti kurduğumuz gündür. Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesi ile En Büyük Bayram günüdür. Ancak son günlerde yaşananlar göstermektedir ki, birliğe, beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. Sahip olduğumuz vatan sevgisi ve özgürlük aşkı, dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin 97. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum. “dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR