CHP

TARSUS'A TARSUSLU KADIN ADAY

Mersin’in başarılı iş kadını ve siyasetçi Cavidan Demirağ’ın ismi Tarsus Belediye Başkanlığı için konuşuluyor. CHP’de aday adayları üzerinden isimler dillendirilirken Tarsus’ta Tarsuslu Demirağ’ın adı öne çıkıyor.

TARSUS'A TARSUSLU KADIN ADAY

28 Ağustos 2018 11:18
-A

+A

 
CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, partisinin seçim stratejisini açıkladı.
‘Halkçı çözüm' ile çözüm üreten belediyecilik anlayışını ortaya koyacaklarını ifade eden Torun, aday profilini; “Aday olacak kişinin önce halkta karşılığı olmalı" sözleriyle tanımladı. 
 
CHP’de aday adayları üzerinden isimler dillendirilirken; Cavidan Demirağ’ın ismi Tarsus Belediye Başkanlığı için öne çıkıyor.
 
İş yaşamında başarılı bir grafik çizen Demirağ, siyasette adından sıkça söz ettiriyor. 27. Dönem Mersin Milletvekili adayı olan Cavidan Demirağ, STK’larda özellikle kadınlarla ilgili yaptığı çalışmalarla dikkat çekiyor. 
 
Tarsus’un köklü ailelerinden olan Cavidan Demirağ, İlk,orta ve liseyi Tarsus ta taöamladıktan sonra ,Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat fakültesinden  mezun oldu. İş hayatına  çeşitli proje bürolarında STATİKER olarak başladı. Bu çalışmaları bir yıl sürdü. ilk kızı dünyaya geldikten hemen sonra kendi proje bürosunu kurdu. Şimdi merhum olan İTÜ mezunu Mimar Kız kardeşi ile 5 yıl birlikte bina projeleri yaparken bir yandan da Kontrol Mühendisliği ve Adli Bilirkişilik görevlerinde bulundu.
Daha sonra eşinin küçük Sanayi sitesinde kurduğu Çelik konstrüksiyon ve tank imalat montaj işleri yaptığı atölyesini proje bürosu ile birleştirerek ortak şirket kurdu.
Eşi ve ortağı olan Serdar Demirağ’ın eğitimci ve atölyecilik deneyimi ile kendisinin de proje-kontrolluk ve bilirkişilik deneyimlerini birleştirmesi sonucu, bugün modern makina ve ekipmanlarla donanımlı Üretim işleriyle Yurt içi ve yurt dışına çok önemli iş ve projelere imza attı.
 
DEMİRAĞ GRUP Yönetim Kurulu Başkanı olan İnşaat mühendisi Cavidan Demirağ İş hayatının yanı sıra uzun yıllar çeşitli meslek kuruluşları ve STK’larda aktif görevlerde bulundu. Bu çalışmaların içerisinde; kuruculuk, üyelik, yöneticilik ve başkanlık görevleri yaptı. 
Kadın Girişimcilik ve yeşil girişimcilik konularında yurt içinde ve yurt dışında çeşitli platformlarda konferanslar veriyor, köşe yazıları yazıyor.
GİŞKAD Kurucu ve Onursal başkanı olan Demirağ, TISİAD, TURAB ve KAGİDER üyesi. Aynı zamanda AB Kadın Girişimci Mentörü.
CHP 27.ve 29.dönem PM üyeliği yaptı.
Anahtar Kelimeler : TARSUS'A TARSUSLU KADIN ADAY,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku