Gündem

Tarsus’a kadın aday

Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel seçimlerde kadın adaylara ağırlık vereceği konuşulurken, kulislerden gelen bilgilere göre; Tarsus’ta aday olma ihtimali en güçlü ismin Cavidan Demirağ.

Tarsus’a kadın aday

10 Ağustos 2018 15:42
-A

+A

 
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi’nde muhaliflerin imza çağrısı ile bir süredir kurultay konuşulsa da genel merkezin gündemi; yerel seçimler. Yerel seçimler, siyasi kulisleri de hareketlendirdi. Belediye başkanlıkları için çeşitli isimler dillendirilirken; Tarsus Belediye Başkan adaylığı için adı geçen isim Cavidan Demirağ.
27. Dönem Mersin Milletvekili adayı olan Cavidan Demirağ, Tarsuslu. Tarsus’un en köklü ailelerinden biri olan Demirağ’ın ailesinin kökleri Kurtuluş Savaşı’na kadar uzanıyor. Demirağ, iş ve siyaset yaşamındaki başarısının yanında; Tarsus’ta anneannesinin Kurtuluş Mücadelesinde verdiği kahramanlıkla da tanınıyor. Demirağ’ın anneannesi Şehit Hüsne Hatun Kurtuluş Savaşı’nda Fransız askerleri tarafından basılan çiftlikte kurşuna dizildi.
 
CAVİDAN DEMİRAĞ KİMDİR?
Tarsus doğumlu olan Cavidan Demirağ, Tarsus’ta CHP’li köklü bir aile geçmişi olan ve dört kardeşli bir memur ailesinin üçüncü çocuğudur. Demirağ’ın annesi ilk Cumhuriyet kadınlarından Merhum Nezihe Akın, babası  ise önce Türk Hava Kuvvetlerinde, sonrasında Ziraat Bankası’nda çalışan emekli bankacı merhum Remzi Akın’dır.
Demirağ Grup ortağı ve genel koordinatörü olan Cavidan Demirağ İş hayatının yanı sıra uzun yıllar çeşitli meslek kuruluşları ve STK’larda aktif görevlerde bulundu. Bu çalışmaların içerisinde; kuruculuk, üyelik, yöneticilik ve başkanlık görevleri yaptı ve halen çeşitli görevlerine aktif olarak devam ediyor. Kadın Girişimcilik ve yeşil girişimcilik konularında yurt içinde ve yurt dışında çeşitli platformlarda (Üniversiteler, meslek okulları, iş forumları vb.) konferanslar vermektedir. Köşe yazıları yazıyor, gazete, TV ,Radyolarda röportajları yayınlanıyor. Bağlı olduğu İş dünyası Kurumları şöyle: GİŞKAD Kurucu ve Onursal başkanı, TISİAD, TURAB üyesi, KAGİDER DK üyesi ve AB Kadın Girişimci Mentörü.
İngilizce bilen Demirağ, ilkokul, ortaokul ve liseyi Tarsus’ta bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu İnşaat mühendisidir. Sanayici ve işadamı, MESİAD kurucusu Serdar Demirağ ile evli, Ilgın ve Beste’nin annesidir.
 

Anahtar Kelimeler : Tarsus’a kadın aday,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku