Tahiroğlu`nun 1 Eylül Dünya Barış Günü Mesajı

Siyaset 31 Ağustos 2020 19:45
Videoyu Aç Tahiroğlu`nun 1 Eylül Dünya Barış Günü Mesajı
A
a

Tahiroğlu`nun 1 Eylül Dünya Barış Günü Mesajı

CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
"ORTAK PAYDAMIZ BARIŞ OLMALI"

Başkan Tahiroğlu, “Tüm dünya halklarının, din, dil, ırk, mezhep, cinsiyet ayrımı gözetmeden huzurlu ve kardeşçe yaşaması için herkese sorumluluklar düşmektedir. Bu sorumluluk duygusuyla hareket ederek herkesin savaşlara, çatışmaya dur demesi gerekmektedir. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Yurtta Sulh, Cihan’da Sulh” diyerek, barışın önemine vurgu yapmıştır. Dünyanın hangi yerinde olursa olsun yaşanılan savaş, acılar tüm insanlığı etkiliyor. Bu yüzden ortak paydamız barış olmalı" dedi.

"Evrensel Barışa Ulaşmanın Önkoşulu Aydınlanma ve Demokrasidir". Barış ve demokrasi birbirleriyle ayrılmaz bir bütündür. Barış olmadan demokrasi, demokrasi olmadan da barış olmaz" diyen başkan Tahiroğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bu nedenle, barış ve istikrar ortamını bozucu bölgesel anlaşmazlıkların, şiddet ve terör hareketlerinin önlenmesi, açlıkla mücadele, çevre sorunlarına çözüm bulma gibi konularda sağduyu sahibi herkesin, üzerine düşen görev ve sorumluluğun bilinciyle hareket etmesi gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Türk halkının Dünya Barış Günü`nü kutluyor, mutluluk, huzur, sevgi, hoşgörü, kardeşlik ve evrensel barışa hep beraber kucak açmaya davet ediyorum.."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR