CHP

TAHİROĞLU: ZAM YAĞMURU SÜRECEK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, ekonomideki son gelişmeler hakkında mevcut iktidarı eleştirerek, önümüzde ki günlerde zam yağmuru sürecek iddiasında bulundu.

TAHİROĞLU: ZAM YAĞMURU SÜRECEK

5 Temmuz 2019 13:07
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, zam yağmurunun süreceğini söyledi. Ekonomideki gelişmelerin iç acıcı bir durumda olmadığnı söyleyen CHP’li Tahiroğlu, “Geçtiğimiz günlerde çay, şeker ve benzine yapılan yüksek zamlar ortada. Önümüzde ki günlerde zam yağmuru devam edecek. Baktığımızda asgari ücret tek kişinin yaşamasına bile yetmiyor. Ancak mevcut iktidar kaşıkla verip kepçeyle almayı kendilerine bir siyasi tarz olarak benimsediler. Memur ve işçi emeklilerine yapılan zamları gördüğümüzoe, AKP İktidarının vatandaşla dalga geçtiğini söylememiz mümkün” dedi.
 
GERÇEK ENFLASYON DEĞERLERİ SAKLANIYOR

TÜRK-İŞ verilerine göre bekâr bir çalışanın aylık yaşam maliyetinin 2 bin 559 liraya çıktığını ifade eden CHP’li Tahiroğlu, “Hazine Bakanlığı tarafından gerçek enflasyon değerleri hakkında melesef bilgi verilmiyor. Bakın, fiyat endeksleriyle oynamak aynı zamanda emeklinin, memurun, işçinin ve enflasyona endeksli olarak gelirlerini elde eden tüm kesimlerin hakkını yemektir. Bu hakkı yiyenler ne bu dünyada ne de öbür dünyada hesap veremezler’’ ifadelerini kullandı.
 
TARIM TÜKENME NOKTASINDA

Çiftçinin artan yakıt ve hammadde giderlerinin tarımı tükenme noktasına getirdiğine de dikkat çeken Tahiroğlu, “Motorin başta tarım ve ulaştırma olmak üzere pek çok sektörde önemli bir girdidir. Çiftçimiz hasada başlamıştır buğday hasadına. Çiftçilerimizin traktörünün deposu bugün artık 552 liraya değil, 571 liraya dolacaktır. Ben çok merak ediyorum çiftçimizin ürününe bu fiyat artışları, maliyet artışları ne kadar yansıtılacaktır, çiftçimizin aldığı desteklere bu maliyet artışları ne kadar yansıtılmaktadır. Benzin zammının da eli kulağındadır” şeklinde konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku