Tahiroğlu, "Hayatın Yükünü En Çok Emeğiyle Çalışıp Üretenler Taşıyor"

Gündem 30 Nisan 2021 13:30
Videoyu Aç Tahiroğlu, "Hayatın Yükünü En Çok Emeğiyle Çalışıp Üretenler Taşıyor"
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu,  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 
CHP  Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu mesajında: “İşçiler ve emekçiler virüsün getirmiş olduğu ekstra zorluklarla mücadele ediyor.  İşçinin sömürüldüğü bu bozuk düzende açlığa ve sefalete sürüklenmektedir. Bu salgın günlerinde bir kez daha gördük ki dünya işçinin, emekçinin omuzları üzerinde yükseliyor. 
Ancak her fırsatta hakları kısıtlananlar, çalışma koşulları zorlaştırılanlar yine çalışanlar oluyor. Rant yaratıp yandaş beslemeye dayalı politikalarıyla yalnızca işsizlik ve yoksulluk üretenler tüm krizlerin bedelini emeğiyle geçinenlere ödetiyor. Onun için “Beni virüs değil, bu düzeniniz öldürür” diyor emekçiler; onun için “Ne ezen ne ezilen, insanca bir düzen” istiyor.Elbette bu böyle gitmeyecek ve emeğin hak ettiği saygıyı gördüğü, değerinin bilindiği bir Türkiye’ye hep birlikte kavuşacağız. Bu inançla, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, 1 Mayıs 1977 katliamı başta olmak üzere, emek ve demokrasi mücadelesinde can veren, iş cinayetlerinde hayatını kaybeden tüm işçi kardeşlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR